Ankara'da bir inşaatta vinç halatı koptu! Baba ve oğlu hayatını kaybetti Ankara'da bir inşaatta vinç halatı koptu! Baba ve oğlu hayatını kaybetti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezin, "Yabancı uyruklu olup ayakta tedavi olan hastaların sağlık hizmeti, ilaç, tıbbi cihaz, ortez-protez ve diğer malzemelerin masrafları Sağlık Bakanlığınca ödenecek" iddialarının gerçeği yansıtmadığını vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezinin, resmi sosyal medya hesabından yapılan duyuruda, "Bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, 'Yabancı uyruklu olup ayakta tedavi olan hastaların sağlık hizmeti, ilaç, tıbbi cihaz, ortez-protez ve diğer malzemelerin masrafları Sağlık Bakanlığı’nca ödenecek' iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. İddiaya konu olan 8438 sayılı Cumhurbaşkanı Kararının, kamuoyuna aktarıldığı gibi ülkemizdeki mülteci ya da geçici koruma altındaki kişilerle ilgisi yoktur. Kararda bahsi geçen geçen hasta grubu, sadece insani yardım konusunda Dışişleri Bakanlığımız koordinasyonunda başta Filistin olmak üzere savaş ve afetlerin yaşandığı bölgelerden ülkemize getirilerek tedavileri yapılan mağdurları kapsamaktadır. Kamuoyunu manipüle etmeye yönelik asılsız iddialara itibar etmeyiniz" sözlerine yer verildi.

İHA