Diyarbakır'ın Çınar ilçesi Köksalan Kırsal Mahallesinde, saat 22.15’te anız ile örtü yangını başladı. Bölgede etkisini gösteren rüzgar, yangını daha da alevlenerek Yazçiçeği, Bağrık  ve Ağaçsever mahallelerini de etkileyerek, Mardin'in Mazıdağı ilçesi Yücebağ, Şenyuva ve Yetkinler mahallesi istikametine doğru ilerledi.

Diyarbakır Mardin Yangını, Adalet Bakanlığını Harekete Geçirdi (2)

İhbar üzerine bölgeye gelen itfaiye ekipleri ve vatandaşlar yangını söndürmek için seferber oldular. Ekiplerin ve vatandaşların etkin mücadelesi sonucu yangın, kontrol altına alınarak söndürüldü. Ekipler bölgede soğutma çalışmalarına devam ediyor. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çıkan yangında 10’u ağır olmak üzere 44 kişinin yaralandığını ve  5 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. 

Tarihi gecenin tarihi fotoğrafları sergisi Altındağ Belediyesi’nde Tarihi gecenin tarihi fotoğrafları sergisi Altındağ Belediyesi’nde

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan ve geniş bir araziye yayılan anız yangınıyla ilgili, Çınar Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturmanın başlatıldığını açıkladı. 

Kaynak: İHA