Ses kaydında, Dilan Polat'ın kendilerini ifadeye çağıran savcıya "Müsait olduğumuzda geleceğiz." dediği belirtiliyor. Bu telefon görüşmesi, operasyonun başlangıcını oluşturdu.

Magazin gündeminde lüks yaşantılarıyla sıkça yer alan Dilan ve Engin Polat çifti hakkında başlatılan soruşturma, tutuklamalarla sonuçlandı. Polat çiftiyle birlikte aile bireylerinin de aralarında bulunduğu 18 kişi hakkında yürütülen soruşturmada 12 kişi tutuklanırken, 6 kişi adli kontrol şartıyla serbest kalmıştı.

Soruşturma sürecine ilişkin yeni detaylar ise gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Son olarak, Polat çiftinin tutuklanmasına yol açan soruşturmanın nasıl başladığı ortaya çıktı.

Aylar önce yan komşularıyla yaşadıkları otopark kavgası sonucunda Dilan ve Engin Polat karakola çağrıldı. Bunun üzerine savcılık harekete geçerek ifadelerini almak istedi.

MÜSAİT OLDUĞUMUZDA İFADE VERMEYE GELECEĞİZ

Ancak Dilan Polat, ifade vermek üzere gitmeyerek savcıyla telefonla görüşerek, "Biraz işimiz var. Müsait olduğumuzda ifade vermeye geleceğiz, savcı bey." dediği belirtiliyor.

Kanal D o dizinin fişini çekti! Apar topar yayından kaldırıldı Kanal D o dizinin fişini çekti! Apar topar yayından kaldırıldı

Bu telefon görüşmesi savcıyı öfkelendiriyor ve "Sen nasıl beni arayabilirsin? Sen kimsin ki iş nedeniyle gelemiyorum dersin? Devlet seni ifade vermeye çağırıyor.

Acilen ifade vermeye geleceksiniz, aksi takdirde polis zoruyla getirilirsiniz." ifadelerini kullanıyor.