Çocuklar duymasın dizisi ile büyük bir kitleyi kendine hayran bırakan Tamer Karadağlı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Devlet Tiyatrolarının Genel Müdürü olmuştu.

Bazı ünlü isimlerin eleştirisine maruz kalan Tamer Karadağlı bazı ünlü isimlerden de tebrik mesajı almıştı.

Devlet tiyatrolarına atanan Tamer Karadağlı ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Yıllar önce Devlet tiyatro sınavını kazanamadığı ileri sürüldü.-3

Ancak son yaşanılan olayda usta oyuncu Yücel Erten, Tamer Karadağlı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

yücel erten-2

Mabel Matiz kaç yaşında kimdir? Mabel Matiz aslen nereli? Mabel Matiz şarkıları neler? Mabel Matiz kaç yaşında kimdir? Mabel Matiz aslen nereli? Mabel Matiz şarkıları neler?

Yücel Erten, ‘’ Bence de bu atama uygun düşmemiştir. Yanlış hatırlamıyorsam; bir dönemde Devlet Tiyatroları'na sınavla 120 sanatçı almıştık. Adı geçen kişi, o 120 kişi arasına girememişti. Tiyatro sanatı ile pek de ilgisi olmadığı halde, şimdi zembille tepeden inmesi, anlaşılır gibi değildir. Ama çok önemli de değildir. Asıl önemli olan, Devlet Tiyatroları sanatçı ve çalışanlarının, on yıllardır bir camia olarak, değişime ayak diremiş olmaları, böyle bir hayata sürüklenmeye razı olmaları, boyun eğmiş olmalarıdır. Dönüp geldiğimiz durum: Her toplum, layık olduğu biçimde yönetilir.’’ Diye açıklamalarda bulundu.