Euro rekor kırdı.. İlk kez o rakamı aştı! Euro rekor kırdı.. İlk kez o rakamı aştı!

Türkiye’nin bereketli topraklarıyla ünlü Hatay’ın Amik Ovası’nda, yaz aylarının gelmesiyle birlikte kabak hasadı da hız kazandı. Depremin etkilerini sarmaya çalışan bölgede çiftçiler, ürünlerini tarlada 12 TL’den alıcı bulmanın mutluluğunu yaşıyor.

Deprem Yaralarının Sarıldığı Hatay’da, Kabak Hasadı Başladı (1)

KABAKLAR 10-12 TL'DEN SATILIYOR

Reyhanlı ilçesinde çiftçilik yapan Adil Cünedioğlu, 20 dönüm araziye ekilen kabakların hasadına başladı. Cünedioğlu, hasat edilen kabakların iç piyasada değerlendirildiğini ve İstanbul, Adana, Ankara gibi büyük şehirlere gönderildiğini belirtti. Cünedioğlu,

"Burada şu anda kabak hasat ediyoruz. Kabak hasat etmeye başlayalı 1 hafta oldu. 20 dönümlük arazide kabağımız var. Yaklaşık sezon sonuna kadar 2 ton kabak hasat ediyoruz. Tarlada kabağı 10 ile 12 TL arasında satıyoruz. Toplanılan kabağı iç piyasaya veriyoruz. İstanbul, Adana ve Ankara’ya gönderiyoruz. Kabak hasat etmek çok meşakkatlidir" dedi.

Deprem Yaralarının Sarıldığı Hatay’da, Kabak Hasadı Başladı (2)

"KABAK HASADI ÇOK MEŞAKKATLİ"

Kabak hasadının zorluğuna değinen Cünedioğlu, "Kabak hasat etmek çok meşakkatlidir" diyerek, bu süreçte yoğun bir emek harcadıklarını vurguladı. Ancak tüm zorluklara rağmen, elde edilen verimin ve ekonomik getirinin, emeklerinin karşılığını fazlasıyla verdiğini belirtti.

Kaynak: İHA