14 Mayıs seçimlerinde ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak yarışan Sinan Oğan'ın aldığı yüzde 5,17'lik oy oranını, cumhurbaşkanlığı ikinci turunda nasıl bir etkiye sahip olacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

Davutoğlu-Oğan görüşmesinde bulunan isimlerden biri olan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Feramuz Üstün, Sözcü’den İsmail Saymaz ile görüşmesi sonrasında bazı detaylar ortaya çıktı.

Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı ile görüştü Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı ile görüştü

Gazeteci İsmail Saymaz yazdığı köşe yazısında, Feramuz Üstün ile telefonda yaptıkları görüşmede Oğan'ın yaklaşımını sorduğunu belirterek, Oğan’ın yaklaşımının ‘olumlu’ olduğunu söyledi.

“BİZE YAKIN OLDUĞUNU HİSSETTİM”

Saymaz, Üstün'ün yanıtını aktararak, “Masa adına biz bir teklifte bulunamayız ama tavrının önemli olduğunu, bu süreci etkileyeceğini, psikolojik üstünlüğü değiştireceğini söyledik. Arkadaşlarıyla değerlendirdikten sonra karar verecek. Bize yakın olduğunu hissettim. Diğer tarafla alakalı kafasında bir şey yok” ifadelerine yer verdi.

KILIÇDAROĞLU- ÖZDAĞ GÖRÜŞECEK

ATA İttifakı ile Millet İttifakı arasındaki görüşmeler bugün devam edecek. Bugün Gözler Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir araya gelecek.