Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren 18 adet "Çocuk Etkinlik Merkezi"nin geliştirdikleri ağaçlandırma projesi kapsamında yaklaşık 400 çocuk, filizlendirdikleri meşeleri BAKAP’ta elleriyle dikti.  

Çocuklar Yetiştirdikleri Fideleri Elleriyle Dikti  (1)

Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında çocuklar, filizlenen meşe fidanlarını toprakla buluşturdu. Çocuklara ağaç ve doğa sevgisini aşılamak amacıyla düzenlenen bu projede, çocuklar kendi elleriyle filizleri dikerek fidanlık oluşturdu. 

Çocuklar Yetiştirdikleri Fideleri Elleriyle Dikti  (3)

Doğayı seven, doğa dostu çocuklar yetiştirmek amacıyla böyle bir proje geliştirildiğini açıklayan Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Çocuk Hizmetleri Şube Koordinatörü Nagehan Turpçu, projenin Ankaranın farklı bölgelerinde de devam edeceğini belitti. 

Nagehan Turpçu, projenin amacını açıklarken, "Çocuklara yeşil bir Ankara bırakmak istiyoruz. Fidanlarımızı toprakla buluşturmak için BAKAP'ı tercih ettik. Burada Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğünün bir ormanı olacak. Bugün dikilen fidanlar, çocuklarımızın büyümesiyle birlikte yeşillenecek ve doğaya katkı sağlayacak" ifadelerine yer verdi. 

Müzik atölyesi, ritim çalışmalarıyla devam ediyor Müzik atölyesi, ritim çalışmalarıyla devam ediyor

İHA