31 Mart 2024 Pazar günü gerçekleşen seçim, 34 siyasi partinin katılımıyla Türkiye'nin 81 ilinde ve 922 ilçesinde yapılarak yerel yönetimleri yeniden şekillendirdi. 31 Mart yerel seçim sonucunda belediye başkanı, büyükşehir belediye başkanı, belediye meclisi üyesi, il genel meclisi üyeleri, muhtarlar ve ihtiyar heyetleri belirlendi.

Polatlı Belediyesi'ni 33 bin 715 alınan oy ve yüzde 47.9 oy oranı ile CHP adayı Mürsel Yıldızkaya kazandı.

“95 MAHALLEMİZDE POLATLILI HEMŞEHRİLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİK”

Yıldızkaya’nın seçim zaferinin ardından CHP Polatlı İlçe Başkanlığı’ndan seçim sonucu değerlendiremsi geldi.

Yerel seçim sonuçlarının Polatlı’ya, Ankara’ya ve ülkemize hayırlı olmasını temenni eden CHP Polatlı İlçe Başkanı Melih Çınar, “Seçim sürecinde ilçe örgütümüzün tüm bileşenleriyle ve başkanımızla birlik, beraberlik içerisinde çok kapsamlı, verimli bir seçim çalışması yürüttük. 95 mahallemizde bütün Polatlılı hemşerilerimizle bir araya geldik. Öncelikle bu seçimlerde emeği geçen tüm parti örgütümüze, sandık kurullarında görev alan üyelerimize ve en önemlisi oyunu kullanarak iradesini gösteren tüm Polatlı halkına yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bu başarının sevginin, güvenin ve Polatlı halkının inancının sonucu olduğunu vurgulayan Çınar, “Polatlı halkının bize olan güvenine layık olmak için, sorumluluk bilincimizi daha da artırarak var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez' Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez'

“POLATLI KAZANDI”

Çınar sözlerine şöyle devam etti:

“Birlikte daha güçlü sloganıyla çıktığımız bu yolda hem Mürsel Başkan hem de Mansur Başkan tüm polatlılı hemşerilerimizin mutluluğu, huzuru, refahı için azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceklerdir.

Bundan sonra önümüzde tek bir hedef var! İlk genel seçimde partimizi iktidar yapmak için bu yerel seçimde sağladığımız birlik, beraberlik ve dayanışmamızı daha da büyüterek tüm Polatlı halkıyla birlikte olup oluşan sevgi çemberini genişleteceğiz.

BİZ DEĞİL, SEVGİ, KARDEŞLİK VE POLATLI KAZANDI!"

HABER: ÖYKÜ KARABACAK