Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Erol Bilecik, gelecek iki sezon boyunca Türkiye Kupası'na katılmama ve Süper Kupa maçına U19 takımıyla çıkma kararı aldıklarını duyurdu.

Çarpıcı karar çıktı: Hakemleri yalan makinesine bağlayacaklar Çarpıcı karar çıktı: Hakemleri yalan makinesine bağlayacaklar

"Süper Kupa maçına U19 takımımızla gideceğiz" diyen Bilecik, yönetim kurulunun aldığı kararları açıkladı.

Erol Bilecik’in açıklamaları şu şekilde:

SÜPER KUPA

"Dün tarihi bir gün yaşadık. Yaklaşık 24 binin üzerinde katılım oldu. Muazzam kalabalıklar oldu. Genel olarak oy birliğiyle kabul edilen 4 madde vardı. Bu 4 maddenin koşulları vardı. Fenerbahçe'nin ortaya koymuş olduğu bütünlüğün, birliğin görülmesi güzeldir. Alınan 4 kararı 14.00 itibariyla yaptığımız toplantıda karar aldık. Kendi yol haritamızı çıkardık.

Aldığımız karar maçlara çıkmamak değil. Süper Kupa'ya U19 takımımızla gideceğiz.

15.35'te TFF'ye yazı gönderdik. Süper Kupa'yı ileri bir tarihe erteleyecekseniz ve yabancı hakem atayacaksanız bize bildirin dedik. Bu çürümenin resmi ortaya çıktı. Kararımız U19 takımıyla Urfa'ya gitme kararı aldık. Yarına kadar bir değişiklik olmazsa hazırlıklarımız bu şekilde olacak. Taraftarımız bize güvensin. İyi bir akıl koyarak Urfa'ya gidiyoruz. Taraftarımızın kendini kötü hisettirecek bir konum olmayacak. Taraftarımızın maça gitmesi için hazırlık yapmasına gerek yok. Aynı gün uçakla döneceğiz. Urfa kentine bir mesajımız var: Orada bir rekabeti sergileyen müthiş atmosterden affımızı isteyeceğiz. Boynumuzun borcu olsun sezon bitince ya da uygun bir zamanda Urfalılara Fenerbahçe A Takımı'nı seyrettireceğiz.

Fenerbahçe, Olympiakos'la 11 Nisan'da karşılaşacak. Ülke puanı için çok önemli.

Arkadaşlarımız gerekli planları yaptı. Çok rahat olsunlar. U19 için de tarihi fırsat.

Mevcut dönem mayıs sonu itibarıyla bitecek. Yeni bir kurul kurulacak.

TÜRKİYE KUPASI

Türkiye Kupası'ndan affınızı isteyen bir çalışma içine gireceğiz. Bayram sonrası TFF'ye gerekli başvuruları yapacağız. Türkiye Kupası'na 2 sezon katılmama kararı aldık.

Başkan tarafından bir ekip görevlendirildi. Yurt dışında Fenerbahçe'nin nasıl yapılanabileceğine yönelik çalışmalara başladık. Futbolda daha öne çıkmış ülkeler var. Dönem sonuna kadar bu yapılanmayı masaya koyacağız. Bununla ilgili alınmış bir karar yok. Raporlar yönetim kuruluna gelecek ve konuşalacak. Bu konuyu yaparsa yine Fenerbahçe yapar.

2005-2006 Denizli deplasmanında başlayan bir durum bu. Böyle baktığımz zaman artık UEFA'nın da FIFA'nın da yaptığımız iletişimde bu konuları izah etmek istiyoruz. Fenerbahçe'ye yapılan haksızlığı göstermek istiyoruz. Çalışmalarımız başladı. FIFA ve UEFA ile olan ilişkimiz bir hayli geliş. Bayramdan sonra gelişmeler olursa sizinle paylaşırız.

VERİLEN CEZALAR

Gerekli başvuruları yaptık. Bizim hala Fenerbahçeli oyuncularımızın birebir nefsi müdafaa yapmaları bu sistemin içinde olmaları yanlış bir tutum. Cezalarda erteleme bekliyoruz.

(KAYNAK: NTV SPOR)