Toplam arsaların 358 tanesi Polatlı ilçesinde yer alacak. Açık artırma, 28-29 Kasım 2023 tarihlerinde saat 10:30'da yapılacak ve internet üzerinden teklifler kabul edilecek.

Açık artırma, Emlak Yönetim Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. tarafından düzenlenecek olup, başvurular açık artırma başlamadan bir gün önce internet üzerinden kapatılacak. İlan, yüzde 25 peşin ve 24 ay vade imkanı sunulduğunu, KDV'den muafiyet ve peşin ödemelerde yüzde 20 indirim sağlandığını belirtiyor. Satış etkinliği, Çankaya'daki The Green Park Hotel’de gerçekleştirilecek.

Satışa sunulan arsalar arasında Polatlı'da bulunanlar Çekirdeksiz, Karailyas, Kargalı, Özyurt, Yassıhöyük ve Yenimehmetli mahallelerinde konumlanmaktadır. Diğer satışa çıkarılan arsalar ise Çamlıdere’de 6, Çubuk’ta 1, Gölbaşı’da 2, Haymana’da 2, Kahramankazan’da 14, Sincan’da 4 ve Yenimahalle’de 2 adet olarak belirlenmiştir.

Satışa sunulan arsalar genellikle konut alanlarını oluşturmakta olup, ortalama 1000 m2 arsanın başlangıç fiyatı yaklaşık 1 milyon 300 bin TL olarak belirlenmiştir. Açık artırma fiyatları, arsanın bulunduğu mahalle ve yüzölçümüne göre değişiklik göstermektedir.

Alıcılar, arsalar için yüzde 25 peşinat ödeyerek ve 24 ay vade seçeneğiyle sahip olabilecekler. Ayrıca, KDV'den muaf olan arsalar için peşin ödeme durumunda yüzde 20 indirim imkanı da bulunmaktadır. Açık artırmaya, internet üzerinden (www.emlakmuzayede.com.tr) üzerinden teklif verilebilecek.

KATILIM İÇİN GEREKLİ BELGELER

-Gerçek kişi olması halinde, aslının ibraz edilmesi şartıyla resmi kimlik belgesinin (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, avukatlık kimliği) fotokopisi

-Tüzel kişi olması halinde, Şirket İmza Sirküleri, açık artırmaya katılacak kişi adına düzenlenmiş Yetki Belgesi (gayrimenkul alım-satım yapabilme yetkisi), Faaliyet Belgesi, Vergi Levhası, Ticaret Sicil Gazetesi ilanı, şirket kaşesi

CHP Polatlı İlçe Başkanı Avcı Görevinden İstifa Etti! CHP Polatlı İlçe Başkanı Avcı Görevinden İstifa Etti!

-Gerçek veya Tüzel kişiler kendi aralarında ortaklık oluşturmak suretiyle ihaleye katılabilirler. Bu durumda ortaklık hisse oranlarını kişiler şartnamede belirtmelidir. Şartnamede belirtilen oranlar geçerli olup değişiklik yapılmayacaktır.

-Vekâleten katılım olması halinde, vekilin gerçek veya tüzel kişiyi temsile, ilzama, işbu ihaleye katılmaya, teklif vermeye, ihale bedelini ödemeye, işbu şartnamede belirtilen tüm iş ve işlemleri yapmaya vb. hususlarda yetkili olduğuna dair özel yetkiyi içeren noterde düzenlenmiş vekâletnamesi,

-İhalesine katılmak istedikleri her bir gayrimenkul için iş bu şartnamenin 2. Maddesinde belirtilen katılım teminatının yatırıldığına dair banka dekontu,

-Her sayfası kaşelenip imzalanmış iş bu Açık Artırma ile Satış Şartnamesi ve ekleri (Bu imza hükümlerin kabul edildiği anlamını taşır.) 

Çevre Bakanlığı Tarafından 389 Arsa Açık Artırmada Satışta 358 tanesi Polatlı’da!-1

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ