Cem Karaca'nın biyografisini konu alan film, çekimlere başlandıktan kısa bir süre sonra sanatçı eşi İlkim Karaca, kullanılan şarkıların telif haklarının kendisine ait olduğunu belirterek dava açmıştı. İlkim Karaca'nın davasını haklı bulan mahkeme, talebin kabul edilmesi için Karaca'nın 3,5 milyon TL teminat ödemesine hükmetti. İlkim Karaca'nın teminatı yatırmasının ardından film yayından kaldırıldı. Kararın ardından film yapımcısı olan Aytaç Medya Film Dizi Müzik Yarışma Yapımları'ndan yapılan açıklamada, adaletin tecelli edeceği ifade edildi.

KARAR BİLDİRİLDİ

Mahkemenin durdurma kararı, yapımcı şirket Aytaç Medya Film Dizi Müzik Yarışma Yapımları'na ulaştırıldı. Bu nedenle Cem Karaca'nın hayatını anlatan film, artık gösterimden kaldırıldı.

Cem Karaca Film (1)

"VİZYONDAN KALDIRILMIŞTIR"

Kararın ardından yapım şirketi tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "Efsanevi sanatçımız Cem Karaca'nın anısına yakışır bir şekilde büyük emek ve özenle çekimlerini tamamlayıp 26 Ocak 2024 Cuma gününden itibaren izleyicilere emanet ettiğimiz "Cem Karaca'nın Gözyaşları" filmimiz, davacı tarafça mahkemeye yatırılan 3,5 milyon TL. teminat sonrasında tedbir kararıyla durdurulmuş ve vizyondan kaldırılmıştır."

"TÜM GEREKLİLİKLER YERİNE GETİRİLMİŞTİ"

"Yaşanan süreçte davacı taraf Cem Karaca'nın Gözyaşları filmimizde kullanılan eserler için kendisinden izin alınmadığı gerekçesiyle dava açmıştır. Ancak filmde kullanılan tüm şarkılar için MESAM (Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği) aracılığıyla, şarkıların hak sahiplerinden gerekli izinler alınmıştır. Filmimizde kullandığımız, "Muhtar, Emrah, Tamirci Çırağı, Namus Belası, Çok Yorgunum, Ceviz Ağacı, 1 Mayıs, Bekle Beni, Dadaloğlu, Hep Kahır" isimli şarkıların 4/3 hakkı Cem Karaca'nın oğlu ve filmimizin danışmanı Emrah Karaca'da bulunmaktadır. Şarkıların 4/1 hakkı ise 2018 yılından itibaren davacı tarafın haklarının tamamını satıp devrettiği All Stars Music şirketindedir.

Yapım şirketi olarak bizler, Emrah Karaca'da bulunmayan 4/1 hakkı, MESAM tarafından da yasal olarak belirtilen kurumdan almış bulunmaktayız. Bu durumda, filmimizin müzikal içeriği için gerekli olan tüm yasal izinlerin alındığını ve hak sahipleriyle ilgili tüm gerekliliklerin yerine getirildiğini bir kez daha belirtmek isteriz."

Cem Karaca Film (2)

"GEÇMİŞTE OLDUĞU GİBİ CEM KARACA'NIN SESİ BİR KEZ DAHA KISILDI"

"Vizyondaki filmimize verilen durdurma kararı hem bizleri hem de Cem Karaca hayranlarını üzmüştür. Geçmişte olduğu gibi bugün de Cem Karaca'nın sesinin bir kez daha kısıldığını görmek bizleri derinden yaralamaktadır. Cem Karaca müziğimizin dünyaca ünlü isimlerindendir, şarkılarıyla milyonlarca insanı etkilemiş, ilham vermiştir."

Cüneyt Arkın'ın Sert Adam filmi nerede çekildi? Sert Adam filmi konusu oyuncuları ve kaç yılında çekildi? Cüneyt Arkın'ın Sert Adam filmi nerede çekildi? Sert Adam filmi konusu oyuncuları ve kaç yılında çekildi?

"ADALET YERİNİ BULACAK"

"Mahkeme süreci devam ederken, içten bir şekilde inanıyoruz ki adalet yerini bulacak ve ileriki dönemde üzerindeki tedbir kararı kaldırılarak filmimiz halkla bir kez daha buluşacaktır. Dava sürecinde en başından beri filmimize destek olan değerli Cem Karaca hayranlarına, değerli sinemaseverlere ve değerli basın mensuplarına teşekkürü bir borç biliriz."