Çankaya Belediyesi Soğuk Kış Gününde Vatandaşların İçini Isıtıyor Çankaya Belediyesi Soğuk Kış Gününde Vatandaşların İçini Isıtıyor

Vatandaşların paralarını alabilmek için dolandırıcıların yeni ürettiği yöntemler sınır tanımıyor. Her gün farklı bir sistem geliştiren dolandırıcılar özellikle kamu isimlerini kullanarak vatandaşlara güven vermeyi ve paralarını alabilmeyi amaçlıyor.

Ankara’nın Çankaya ilçesinde ikamet eden vatandaşları dolandırmak için yeni bir yöntem bulan dolandırıcıların, ‘emlak vergisi borcu’ adı altında aramalar yaptığı ortaya çıktı.

Kişileri arayarak “Emlak vergisi borcunuzu ödeyelim” şeklinde konuşma gerçekleştiren ve para talep eden kötü niyetli kişilere karşı Çankaya Belediyesi’nden uyarı geldi.

Belediye böyle bir uygulamaları olmadığını belirterek, vatandaşların bu gelen aramalara itibar etmemesini söyledi.

BELEDİYE’DEN UYARI

Çankaya Belediyesi’nin açıklaması şu şekilde oldu:

“Belediyemize ulaşan ihbarlara göre son günlerde bazı kötü niyetli kişilerin, vatandaşlarımızı arayıp ‘Emlak Vergisi borcunuzu ödeyelim’ diyerek para talep ettikleri belirlenmiştir. Belediyemizin böyle bir uygulaması bulunmamaktadır. Belediyemize ait web sitesi olan www.cankaya.bel.tr adresi dışındaki web sitelerine itibar edilmemesini önemle rica ederiz."

Haber: Gizem Tuğçe BAYHAN