Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı Yenileme ve Kütüphane Projesi kapsamında otoparkın içerisi yeni nesil gençlik merkezi hâline getirildi. Proje Mayıs ayı içerisinde hizmete açılacak. ‘Büyükşehir Genç Akademi Kafe Sıhhiye’ içerisine sessiz kütüphane ve eğitim salonları yer alacak.

Otoparkın birinci katındaki 500 metrekarelik alan kütüphaneye dönüştürüldü. Otoparkın zemin katında ise 1000 metrekarelik alana kafeterya yapıldı. Öğrenciler 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet verecek olan kütüphane ve kafeteryadan ücretsiz yararlanabilme hakkına sahip olacak.

‘Büyükşehir- Genç- Akademi- Kafe-Sıhhiye’de- çalışmalar-tamamlandı (3)

Yavaş: Mayıs ayında hizmete giriyor

Tüm alanlara öğrenciler tarafından ücretsiz olarak erişilebileceğini açıklayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Sıhhiye Çok Katlı Otoparkı Yenileme ve Kütüphane Projesi bu ay hizmete giriyor. Yeni nesil gençlik merkezinde: Sessiz kütüphane, 1000 metrekarelik kafeterya, eğitim semineri alanları, ücretsiz internet. Tüm alanlara öğrencilerimiz tarafından ücretsiz olarak erişilebilecek” ifadelerini kullandı.

‘Büyükşehir- Genç- Akademi- Kafe-Sıhhiye’de- çalışmalar-tamamlandı (2)

Gençlerimiz 09.00-21.00 saatleri arasında bu alandan yararlanabilecek

Tam anlamıyla yeni nesil bir gençlik merkezi olacağını söyleyen ABB Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Aile Yaşam Merkezleri Şube Müdürü Şinasi Örün, “Genç Akademi; gençlerin eğitim toplantıları düzenleyebileceği, sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştirebileceği, içerisinde kafeteryası ve sessiz kütüphanesi bulunan, internet hizmeti bulunan ve gençlerin tamamen ücretsiz olarak faydalanabileceği bir alan. Aslında tam anlamıyla yeni nesil bir gençlik merkezi olacak. Gençlerimiz 09.00-21.00 saatleri arasında bu alandan yararlanabilecek.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı devir teslim töreni yapıldı Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı devir teslim töreni yapıldı

‘Büyükşehir- Genç- Akademi- Kafe-Sıhhiye’de- çalışmalar-tamamlandı (1)