Nijerya'da okul çöktü: 16 öğrenci hayatını kaybetti! Nijerya'da okul çöktü: 16 öğrenci hayatını kaybetti!

Suriye'yi sarsan bir gelişme meydana geldi.  Türkiye ile Suriye arasındaki diplomatik görüşmelerde önemli bir rol üstlenmesi beklenen Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın özel medya danışmanı Luna El Şibil, Şam'a giden yollardan birinde geçirdiği şüpheli bir trafik kazasında yaşamını yitirdi.

Şam'daki eş-Şami Hastanesi'nde yaşamını yitiren El Şibil'in ölümü, "Kaza mı yoksa suikast mi?" sorusunu akıllara getirdi.

NORMALLEŞME ADIMLARI VE ESRARENGİZ KAZA

Son dönemde Türkiye ile Suriye arasında ilişkilerin yeniden canlanması için adımlar atılmış, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Beşar Esad karşılıklı olarak ılımlı mesajlar vermişti. Bu bağlamda, iki ülke arasındaki görüşmelerde kilit rol oynaması beklenen isimlerden biri olan Luna El Şibil, salı günü öğleden sonra Şam'a giden yollardan birinde trafik kazası geçirdi.

Beşar Esad Danışman

HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Kazanın ardından ağır yaralanan El Şibil, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olayla ilgili çeşitli haberler yayıldı; bunlar arasında zırhlı bir aracın El Şibil'in arabasına arkadan çarparak yolun ortasına ittiği ve bu nedenle kazanın meydana geldiği iddiası dikkat çekti. Bir diğer haberde ise çarpan aracın ön kısmında metal bir desteğin bulunduğu ve bunun El Şibil'in ciddi bir beyin kanaması geçirmesine neden olduğu belirtildi.

Bu esrarengiz olayın perde arkasında neler olduğu, kaza mı yoksa suikast mi olduğu soruları ise halâ yanıt bekliyor.

Kaynak: HABERLER.COM