Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde bulunan Mogan Gölü, hafta sonunda Ankaralıların akınına uğradı. Güneşli havayı değerlendirmek ve aileleriyle keyifli vakit geçirmek isteyen vatandaşlar, şehrin gürültüsünden kaçarak doğal güzelliklerle dolu bu yerde buluştu. 

Başkentliler Mogan Gölü'nde Hafta Sonunun Tadını Çıkardı  (4)

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Ankara'da hava sıcaklıkları 35-37 derece seviyelerine kadar yükseldi. Sıcak havayı fırsat bilen Başkentliler, hafta sonlarını doğa ile iç içe geçirmek için Mogan Gölü'nü tercih etti. Özellikle sıcak yaz günlerinde serinlemek ve temiz hava almak isteyenler, göl çevresinde yoğunluk oluşturdu. 

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden “Yıldızların Altında Yeşilçam Geceleri” Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden “Yıldızların Altında Yeşilçam Geceleri”

Başkentliler Mogan Gölü'nde Hafta Sonunun Tadını Çıkardı  (6)

Mogan Gölü, doğal güzellikleri ve geniş piknik alanlarıyla gelen ziyaretçilerini büyüledi. Doğa yürüyüşü yapmak, bisiklete binmek ve çimlerde oturup dinlenmek isteyenler için ideal bir mekan olan Mogan Gölü, aynı zamanda mangal severler için de vazgeçilmez bir adres haline geldi. Göl kenarında aileleriyle birlikte mangal yapan vatandaşlar, temiz ve güneşli havanın tadını çıkardı.  

Başkentliler Mogan Gölü'nde Hafta Sonunun Tadını Çıkardı  (5)

Mogan Parkı, sadece piknik yapmak isteyenler için değil, aynı zamanda çeşitli sosyal aktivitelerle de ziyaretçilerini ağırladı. Çocuklar için oyun alanları, yürüyüş parkurları ve bisiklet yolları, tüm aile bireylerinin keyifli vakit geçirmesini sağladı. Göl kıyısında yapılan yürüyüşler ve bisiklet turları, ziyaretçilerin hem spor yapmasına hem de doğanın tadını çıkarmasına olanak tanıdı. 

Başkentliler Mogan Gölü'nde Hafta Sonunun Tadını Çıkardı  (3)

Muhabir: SEMA TÜRKEL