Toplantıda, Polatlı'nın uzun süredir devam eden içme suyu sorununa çözüm bulunması için yürütülen çalışmalar da ele alındı. Başkan Yavaş, bu sorunun çözümüne dair önemli açıklamalarda bulundu.

SON 15 KİLOMETRE KALDI

Başkan Yavaş, toplantıda yaptığı konuşmada, Polatlı'nın içme suyu sorununa yönelik devam eden çalışmaların son durumunu paylaştı. Şehre sağlıklı ve temiz su temini için yürütülen proje kapsamında 85 kilometrelik bir mesafenin tamamlandığını belirtti. Ancak çalışmaların tamamlanabilmesi için 15 kilometrelik bir kısmın daha yapılması gerektiğini söyledi.

2023 YILI SONUNA KADAR TAMAMLANACAK

Projenin ilerleyişine dair bilgi veren Başkan Yavaş, en büyük sorunun 2000'lik boru temini olduğunu ifade etti. Bu sorunun da çözüme kavuşturulduğunu belirten Yavaş, 2023 yılı sonuna kadar çalışmaların tamamlanacağını açıkladı. Çalışmaların bitiminde ise Polatlı'ya su verilmesi için çalışmaların hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü dile getirdi. Bu süreçte, yapım çalışmaları sırasında kademeli olarak su temini sağlanacak. Çalışmaların bitmesi ile Polatlı’ya gecikmeden su verilmesi için yapım çalışması sırasında kademeli olara su verilerek ilerlediği detayını da paylaşıldı. Polatlı halkı, uzun yıllardır devam eden içme suyu sorununa çözüm bulunmasıyla ilgili yapılan bu açıklamaları dikkatle takip ediyor. Başkan Yavaş'ın verdiği bilgilere göre, 2023 yılı sonuna kadar tamamlanacak olan içme suyu projesi, Polatlı'nın su sorununa kalıcı bir çözüm olacak gibi görünüyor.

Güzellik detayda saklı! Türk-İslam sanatçısının eserleri Ankara'da sergileniyor Güzellik detayda saklı! Türk-İslam sanatçısının eserleri Ankara'da sergileniyor