16 Mayıs 1919 tarihinde Bandırma Vapuru’na binerek Samsun’a yola çıkan ve 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a ayak basan Mustafa Kemal Atatürk, “Kurtuluş” mücadelesinin kıvılcımını Samsun’da yaktı. Atatürk bu kutlu günü gençlere armağan etti ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanmakta.

baskan-askin-19-mayisi-kutladi (2)

Bu kapsamda, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, ülke genelinde olduğu gibi Elmadağ'da da coşkuyla kutlandı. Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın, ilçe stadyumunda gerçekleştirilen törene katılarak gençlerin gösterilerini ilgiyle izledi. Gençlere plaket veren Başkan Aşkın, Cumhuriyetin onlara emanet olduğunu belirtti.

baskan-askin-19-mayisi-kutladi (3)

Türkiye'nin gururu oldular! Altın madalyaları ile yurda döndüler Türkiye'nin gururu oldular! Altın madalyaları ile yurda döndüler

Kişisel sosyal medya hesabından, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayan Aşkın, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı en içten dileklerimle kutlarken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum" ifadelerine yer verdi.

HABER: KADİR BUĞRA TOPKAYA