Ticaret Bakanlığı'nın aldığı karar doğrultusunda, berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir günü kapalı olması uygulaması 1 Temmuz 2024 tarihinde yürürlüğe girecek. Her ilin sektörel yapısı, işletme profili ve tüketici tercihleri göz önünde bulundurularak, kapalı olunacak günler Valilikler tarafından belirlenecek.  

Bakanlıktan Yeni Düzenleme Haftada Bir Gün Kapalı Olacaklar!  (2)

Belirlenen günlerde kapalı olmayan berber, kuaför ve güzellik salonları hakkında Ticaret Bakanlığı idari yaptırımlar uygulayacak. Bakanlık, uygulamanın denetleneceğini ve ihlallerin tespit edilmesi durumunda gerekli cezaların verileceğini duyurdu. 

Naci Görür’den korkutan açıklama: "Yakınsan kıyametin içindesin" Naci Görür’den korkutan açıklama: "Yakınsan kıyametin içindesin"

Bakanlıktan Yeni Düzenleme Haftada Bir Gün Kapalı Olacaklar!  (1)

Ticaret Bakanlığı, bu kararın sektör paydaşlarının talepleri doğrultusunda alındığını belirterek şu açıklamalara yer verdi: 

 “Devam eden süreçte kapalı olunacak günün, her ilin sektörel yapısı ve İşletme profili ile tüketici tercih ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak Valilikler tarafından belirlenebilmesi amacıyla sektörün geniş katılımının sağlandığı çalışmalar yürütülmüş olup gelinen noktada bu çalışmalar tamamlanmıştır. Bu doğrultuda, berber, kuaför ve güzellik salonlarının ülke genelinde haftanın bir günü kapalı olması uygulaması 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla yürürlüğe girecek ve bu işletmelerin Valilikler tarafından belirlenen günlerde kapalı olmadığının tespiti halinde Ticaret Bakanlığımızca idari yaptırım uygulanacaktır.”

Kaynak: HABER MERKEZİ