Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, sosyal medya üzerinden bakanlık için personel alınacağın duyurdu. Toplamda için 11 bin 455 sözleşmeli personelin alınacağını duyuran Bakan Osman Aşkın Bak, başvurular hakkında detaylı bilgileri de paylaştı.

Yaptığı paylaşımda herkese hayırlı olmasını dileyen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Hem gençlerimiz hem de sporcularımız için en iyi hizmeti sunmaya devam ediyoruz. Bu amaçla bakanlığımızda istihdam edilmek üzere toplamda 11 bin 455 yeni personel alımı gerçekleştireceğiz. Gençlik ve Spor Bakanlığı ailemiz büyüyor. Aramıza katılacak yeni çalışma arkadaşlarımızla daha da güçleneceğiz. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

Bakanlığın merkez ve taşra teşkilat birimlerinde istihdam edilmek toplamda 11 bin 455 yeni personel için alım yapılacak kadrolar ise şu şekilde;

·         3 bin 295 büro personeli

·         4 bin 138destek personeli

·         3 bin 622 koruma ve güvenlik görevlisi

·         400 psikolog

BAŞVURU TARİHLERİ NE ZAMAN?

Araç alacaklar dikkat edin! Yüzlerce kişiyi 'sıfır araç' vaadiyle dolandırdılar Araç alacaklar dikkat edin! Yüzlerce kişiyi 'sıfır araç' vaadiyle dolandırdılar

Büro personeli, psikolog ve destek personeli (temizlik) için başvuru tarihi 28 Ağustos-1 Eylül arasında olurken, koruma ve güvenlik görevlisi ile destek personeli (bakım-onarım) için 28 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde yapılacak.

Adaylar başvurularını alımların Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından e-Devlet üzerinden Gençlik ve Spor Bakanlığı-Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresinden başvurularını tamamlayabilecek.