Gençlik ve Spor Bakanlığı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası’nda etkinlikte yer alacak kişileri belirledi. Türkiye’nin Gücü Gençliği diyerek 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda 81 il ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan’dan bir erkek ve bir kadın olmak üzere toplam 166 genç, temsilci olarak seçildi. Temsilciler 18-25 aralığında eğitim durumlarında ise lisans, lisansüstü programı yapan ve gençlik programlarına aktif katılım sağlayan kişiler arasında seçildi.

Bakanlık Duyurdu! Temsilci Genç Başvuru Sonuçları Açıklandı 2

Ankara dahil 5 ilde dolandırıcılık ve hırsızlık operasyonu: 12 gözaltı Ankara dahil 5 ilde dolandırıcılık ve hırsızlık operasyonu: 12 gözaltı

Konuya ilişkin açıklamayı Bakan Osman Aşkın Bak yaptı. Bakan Bak açıklamasında, ‘’ 19 Mayıs’ın ülkemizin 81 ilinde coşkuyla kutlanması amacıyla çalışmalar yapıyoruz. Kutlama programlarımızda Temsilci Gençlerin belirlenmesine özel önem verdik. 2024 yılında kendi illerini ve ülkelerini temsil etmek üzere başvurularını yapan binlerce genç arasından 166 Temsilci Genç seçtik. Temsilci Gençlerimiz, başvuru kriterlerine uygunluk esasıyla yetkinlik, beceri ve aktif katılım deneyimleri göz önüne alınarak, liyakate uygun ve hassas bir değerlendirmeyle belirlendi’’ dedi.

Ankara’daki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarına katılacak olan gençler, başvuru sonuçlarını  "ghgm.gsb.gov.tr" adresinden öğrenilebilecek.

İHA