Terör örgütüne karşı gerçekleştirilen "Kahramanlar" operasyonu, kış aylarında barınmak için hazırlanan mağara ve sığınaklara yönelik olarak 12 ilde başarıyla icra edildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonun etkileyici görüntülerini ve ele geçirilen mühimmat listesini kamuoyuyla paylaştı. Operasyon kapsamında, Şırnak, Erzincan, Muş, Van, Bingöl, Hatay, Hakkari, Kars, Mardin, Tunceli, Siirt ve Bitlis illerinde gerçekleştirilen mücadelede, toplamda 42 adet mağara, sığınak ve depo imha edildi. İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, operasyonun terör örgütüne önemli bir darbe daha vurduğunu vurguladı.

Bu başarılı operasyon, terör örgütünün kış aylarında kullanmayı planladığı mağaraların etkisiz hale getirilmesiyle, güvenlik güçlerinin kararlı mücadelesinin bir göstergesi olarak öne çıkıyor. Operasyonun gerçekleştiği 12 ildeki başarılı koordinasyon, terörle mücadelede devletin kararlılığını ve güvenlik güçlerinin etkinliğini bir kez daha ortaya koydu.

"Teröristlerin inlerini bir bir başlarına yıkıyoruz"

Bakan Yerlikaya paylaşımında, "Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında barınmak için hazırladıkları mağara ve sığınakların imha edilmesine yönelik gerçekleştirilen 'Kahramanlar' operasyonunda; 12 ilde 42 adet mağara, sığınak ve depo imha edildi. Teröristlerin inlerini bir bir başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz.

"Allah ayaklarına taş değdirmesin"

Terör örgütünün kış aylarında kullanmak için hazırladığı sığınaklar tespit edilip tek tek imha edildi. Kahraman Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek" ifadelerini kullandı.

Hablemitoğlu davasında tanıklar dinlenilmesine devam edildi Hablemitoğlu davasında tanıklar dinlenilmesine devam edildi