Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, köprü geçiş ve otoyol ücretlerine yapılan zam hakkında, "Kamuda verimlilik ve tasarruf aşamasındayız. Biz de burada oluşan koşullara göre geçiş ücretlerinde güncelleme ihtiyacı duyduk. Gerçekten çok çok düşük kalmıştı. Bakım işletme giderlerini karşılama noktasında bir düzenleme yapmamız gerekliydi, o düzenlemeyi yaptık” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TBMM'deki AK Parti’nin grup toplantısı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Köprü ve otoyol geçiş ücretlerine yapılan zam hakkında konuşan Uraloğlu, onarım ve bakım masraflarının karşılanması nokrasında bir düzenleme gerektiğini ve zammın bununla ilgili olduğunu ifade etti. Bakan Uraloğlu, "Kamuda verimlilik ve tasarruf aşamasındayız. Biz de burada oluşan koşullara göre geçiş ücretlerinde güncelleme ihtiyacı duyduk. Gerçekten çok çok düşük kalmıştı. Bakım işletme giderlerini karşılama noktasında bir düzenleme yapmamız gerekliydi, o düzenlemeyi yaptık” sözlerini kullandı.

Ankara dahil 5 ilde dolandırıcılık ve hırsızlık operasyonu: 12 gözaltı Ankara dahil 5 ilde dolandırıcılık ve hırsızlık operasyonu: 12 gözaltı

“DAHA DİKKATLİ OLMAMIZ GEREKEN BİR SÜREÇ”

Kamuda tasarruf genelgesi hakkında da ifadelerde bulunan Uraloğlu, “Hepimizin daha dikkatli olması gereken bir zaman. Zaten dikkat ediyorduk ama bu aşamada kamu ile entegre olacak şekilde bizim de kurumlarımız tasarruf yaklaşımına daha fazlasıyla katkı yapacak” dedi.

İHA