Brüksel temasları kapsamında gazetecilerle bir araya gelerek açıklamalarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Toog'un Avrupa'ya ihraç edileceğini söyledi.

Şeker Yatırım Halka Arz Görünmüyor? Şeker Yatırım Halka Arz Talep Girişi Nasıl Yapılır? Şeker Yatırım Halka Arz Görünmüyor? Şeker Yatırım Halka Arz Talep Girişi Nasıl Yapılır?

Kacır, açıklamasında "2024 sonu itibarıyla Togg artık Avrupa Birliği'ne (AB) ihraç edilme noktasına gelmiş olacak ve 2025'te Avrupa yollarında her geçen gün artan sayıda Togg göreceğiz" ifadelerini kullandı.

20 BİN ARAÇ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLECEK

Ön siparişi verilen 20 bin Togg'un da yıl sonuna kadar sahiplerine teslim edileceğini belirten Kacır, elektrikli araçlar konusunda çok sayıda uluslararası firma ile görüştüklerini kaydederek, Türkiye'de günden güne bu alanda yeni yatırım haberlerinin alınacağını anlattı.

Çinlilerin Togg'a yoğun ilgi gösterdiğini de belirten Kacır, "Türkiye'ye değer katacak her yatırımcıya kapımızı açtık. Yeter ki bir kazan kazan anlayışıyla hareket etsinler. İnanıyorum ki önümüzdeki dönemde yeni haberler duyacağız" dedi.