ABB Doğal Gaz Desteğine Başladı ABB Doğal Gaz Desteğine Başladı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, kurulan temas grubunun 7 ülkeden oluştuğunu belirtti. Bu ülkeler Türkiye, Endonezya, Suudi Arabistan, Nijerya, Ürdün, Mısır, Katar ülkelerinden oluştuğunu belirtti.

Bakan Fidan, sınır ötesi operasyonları için yaptığı açıklamada, ‘’ Kategorik olarak devletimiz bir Kürt düşmanlığı yapıyormuş gibi algı oluşturuyorlar. Biz bunu tamamıyla reddediyoruz. Böyle bir konu yok. Aslında bütün bu anlatılardaki Kürt kelimesini çıkarıp oraya PKK’yı koymak gerekiyor. Biz kategorik olarak PKK’nın düşmanıyız. Bu zevk olsun diye geliştirdiğimiz bir düşmanlık değil. Bize düşmanlık edildiği için, silah çekildiği için” ifadelerini kullandı.

Bakan Fidan, Gazze için ise, ‘’ 7 ülke olarak (Türkiye, Endonezya, Nijerya, Ürdün, Mısır, Katar ve Suudi Arabistan) bir temas grubu kuruldu biliyorsunuz. Türkiye de aralarında bu ülkelerin. Faaliyetlerine başladı. Bugün Çin’deydi, yarın Moskova’da. Bugün burada olduğum için gidemedim. Yarın ve sonraki seyahatlerde biz de olacağız. Bununla beraber alınan kararlar var. İsrail zulmünün devam etmemesi, son bulması ve bölgede iki devletli çözümün hayata geçmesi için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.