Altındağ’da AK Parti Ankara İl Başkanlığı koordinesinde otobüs ve minibüsçülerle bir araya gelen AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ile Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı ve Ankara Milletvekili Adayı Vedat Bilgin, Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası ve Özel Halk Otobüsçüler Esnaf Odasını ziyaret ederek çeşitli müjdeler verdi.

Ziyarette  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin,  “Otobüsçü esnafımıza gelir desteğinde bir artış daha yapacağız. Ayrıca seçim sonrası ücretsiz taşıma konusunda da bir düzenleme yapmayı planlıyoruz. Yeni araç alımlarında sağlanan muafiyetlerden otobüsçü esnafımızda faydalanacak. Sigortalı işçi problemini de çözdük. 1 gün önceden yapılması planlanan müracaatlar 1 haftaya yayılacak. Bu da esnafımızın ceza yemesinin önüne geçecek” şeklinde konuştu.

"Mülkiyet hakkı güvence altına alınacak"

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın yolu çok kolay: Tek malzeme ile sonsuza dek kurtulun! İstenmeyen tüylerden kurtulmanın yolu çok kolay: Tek malzeme ile sonsuza dek kurtulun!

"Esnaf emeği ile sermayesi ile hizmet eden insandır" diyen Bilgin, "Minibüsü ile otobüsü ile hizmet eden insandır. Onların en uygun şartlarda sigorta sistemi ile kredi sistemi ile mülkiyet hakları ile en uygun hizmeti vermelerini sağlayacağız. Esnafımız Türkiye’nin kalkınması ve güçlenmesi için en önemli kaynaktır. Bu kaynağın israf edilmeden geliştirilmesi lazım. Bunun için mülkiyet hakkı güvence altına alınacaktır. EYT’nin mağduriyetini nasıl giderdiysek bu sorunu da gidereceğiz. Dolayısıyla taksilerimizin, dolmuşlarımızın, otobüslerimizin mülkiyet haklarını geriye doğru düzenleme yaparak güvence altına alacağız. Yasal çalışmamız yapılmıştır. Otobüsçü esnafımıza gelir desteğinde bir artış daha yapacağız. Ayrıca seçim sonrası ücretsiz taşıma konusunda da bir düzenleme yapmayı planlıyoruz. Yeni araç alımlarında sağlanan muafiyetlerden otobüsçü esnafımızda faydalanacak. Sigortalı işçi problemini de çözdük. 1 gün önceden yapılması planlanan müracaatlar 1 haftaya yayılacak. Bu da esnafımızın ceza yemesinin önüne geçecek.”

İHA