İsrail’in Filistinli Müslümanlara karşı 7 Ekim’den bu yana devam ettiği soykırıma, ulusal ve uluslararası tepki eylemleri devam ediyor. 

Aybü Öğrencileri Ve Öğretim Görevlilerinden Filistin’e Destek Eylemi

ABD ve Avrupa’daki üniversitelerde Filistin’e destek amacıyla düzenlenen yürüyüş ve eylemlere hükümet tarafından sert tepki ve müdahale gösterilmesi sebebiyle kampüs ayaklanmasına Türkiye’deki pek çok üniversitede katıldı.  

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenleri tarafından da 6 Mayıs Pazartesi günü bir eylem düzenlendi. Merkez kampüste düzenlenen eylemde hem Filistin’e destek mesajları gönderildi hem de ABD’deki öğrencilerin gösterileri selamlandı. 

Aybü Öğrencileri Ve Öğretim Görevlilerinden Filistin’e Destek Eylemi (2)

Kampüste gerçekleşen eylemde ilk önce basın açıklaması yapıldı ardından ise yürüyüş düzenlendi. Pankartlar ile kampüs içerisinde tur atan öğrenci ve akademisyenler “Nehirden Denize Özgür Filistin”, “Katil İsrail, Katil ABD” gibi sloganlar atarak tekbir getirdi.  

"SAFIMIZ KÜRESEL VİCDANIN YANINDADIR"

Basın açıklaması, grup adına AYBÜ akademisyenlerinden Tahir Kaya tarafından yapıldı. Basın açıklamasında grup adına konuşan Kaya, son altı ayda şiddetini artıran İsrail soykırımını lanetlediklerini açıklayarak,” Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğrencileri olarak, bizim safımız küresel vicdanın yanındadır” dedi.  

Ankara Balıkesirliler Derneği'nde Nostaljik Buluşma Ankara Balıkesirliler Derneği'nde Nostaljik Buluşma

Aybü Öğrencileri Ve Öğretim Görevlilerinden Filistin’e Destek Eylemi (3)

AYBÜ merkez kampüsünde düzenlenen yürüyüşün hemen ardından bir grup öğrenci ve akademisyen ise oturma eylemi gerçekleştirdi. 

HABER: ÖYKÜ KARABACAK