Ankara’da silahla vurularak öldürülen 24 yaşındaki Av. Belen Nesil Coşğun davasının sanığı Muhammet Balcı hakkında, ‘kadına karşı kasten öldürme’ suçu sebebiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına karar verildi.

Ankara'nın Gizli Hazineleri ve Modern Yüzü Ankara'nın Gizli Hazineleri ve Modern Yüzü

Ankara 21. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan duruşmada tutuklu sanık Muhammet Balcı ve taraf avukatları yer aldı. Mahkeme Başkanı taraflara esasa ilişkin mütalaaya karşı beyanları için söz verdi. Müşteki avukatı, maktulün kendisinin stajyeri olduğunu, akıllı ve hayat dolu bir insan olarak intihar etmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

“KISKANÇLIKTAN ÖLDÜRMÜŞ OLSAYDIM ŞİMDİYE KADAR ÖLDÜRÜRDÜM”

Kendisine söz verilen sanık Balcı da önceki sözlerini tekrar ettiğini ifade ederek, olayın intihar olduğunu savundu ve "Belenle bir ayrılıp bir barışıyorduk. Kıskançlıktan öldürdüğüm öne sürülüyor, kıskançlıktan öldürmüş olsaydım şimdiye kadar öldürürdüm. Dekolte giyerdi, kick boksa gitti, tangoya gitti, hocaları erkekti. Hiçbir şey demedim, parasını ben ödedim. Kendim sevgiye aç bir insan değilim. Herkesten ayrı ayrı özür dilerim. Bu olayla anıldığım için. Yapmış olsam sizden zerre takdiri indirim istemem emin olun” sözlerine yer verdi.

Sanık avukatı da müvekkilinin suçsuz olduğunu ifade ederek beraat talebinde bulundu.

Beyanların sonrasında kararını açıklayan mahkeme, sanık Balcı hakkında ‘kadına karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılışmış müebbet ve ‘ruhsatsız silah bulundurma ve taşıma’ suçundan 1 yıl hapis cezası ile 30 bin lira adli para cezasına karar verildi.

İHA