Başsavcılığın yaptığı açıklamada, sosyal medya ve basında yer alan iddiaların incelendiğini ve yapılan araştırmalar sonucunda herhangi bir delile ulaşılamadığı belirtildi.

İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin belediye binasında gerçekleştirdiği araştırmada herhangi bir delile rastlanılmadığı ifade edildi. Güvenlik kamerası kayıtlarının alındığı, açık kaynak araştırması, görüntü incelemesi, tanık araştırması gibi birçok yöntemin denendiği fakat iddiaları doğrulayacak bir kanıt bulunamadığı belirtildi.

Vatandaşa 400 Olan Sığınmacılara 10 Bin Oldu! Afyon'da Gündeme Oturan Karar (1)

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan 'Müzeler Günü' mesajı Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'dan 'Müzeler Günü' mesajı

Savcılığın hazırladığı müzekkerede, Belediye Başkanı Burcu Köksal'ın 29 Nisan'da soruları yanıtladığı ve iddia edilen gizli kayıt cihazlarının tutanak ve rapor tutulmadan imha edildiği ifade edildi. Köksal'ın herhangi bir şikayetçi olmadığını ve iddiaların gerçeği yansıtmadığını beyan ettiği aktarıldı.

Savcılık, yapılan inceleme sonucunda iddiaların asılsız olduğuna karar vererek kamu adına kovuşturma yapılmasına yer olmadığına hükmetti. Ancak, karara itiraz edilmemesi veya itirazın reddedilmesi durumunda Köksal hakkında "suç uydurma" ve "iftira" suçlarından soruşturma başlatılabileceği vurgulandı.