Polonya’da başkent Varşova'da Marywilska 44 isimli alışveriş merkezinde meydana gelen yangının kısa sürede çevreye yayılması sonucu bin 348 dükkân kullanılamaz hale gelirken ölü ve yaralı olmadığı belirtildi.

Avm Yangınında Bin 348 Dükkan Kül Oldu! 2

Polonya'da başkent Varşova'da Bialoleka kentinde yer alan Marywilska 44 isimli bir alışveriş merkezinde yangın meydana geldi. Sabaha karşı başlayan yangın kısa süre içerisinde 65 bin metrekarelik alışveriş merkezinin tamamında etkili oldu. Yangını söndürme çalışmalarına 58 itfaiye aracı ve 180 itfaiye eri katılırken, olay yerine çok sayıda polis ekibi ve ambulans sevk edildi. İtfaiye ekiplerinin yangını söndürme çabası sürerken Hükümet Kriz Merkezi, Varşova halkına bölgeden uzak durmaları, camlarını kesinlikle açmamaları konusunda uyarı yaparak, dışarı çıkmaları halinde ise kesinlikle maske takmaları üzerine tavsiyede bulundu. Saatler süren çalışmalar sonucunda yangın kontrol altına alınırken, itfaiyenin yangını soğutma ve söndürme çalışmalarına devam ettiği belirtildi.

Avm Yangınında Bin 348 Dükkan Kül Oldu! 4

2 BİN KİŞİ İŞSİZ KALDI

Yangında hayatını kaybeden ya da yaralanan olmadığı ifade edilirken, bin 348 işyerinin ise kullanılamaz hale geldiği öğrenildi. 2 bin kişinin işsiz kaldığı büyük yangında milyonlarca dolar maddi zararın olduğu düşünülüyor. Yangının çıkış sebebi henüz belirlenemezken İtfaiye Genel Müdürü Mariusz Feltynowski yaptığı açıklamada yangının yaklaşık 11 dakika gibi kısa sürede bu büyüklükte bir alışveriş merkezinin tamamını kaplamasının düşündürücü olduğunu belirti. Varşova polisi ise yangının sebebine ilişkin soruşturma başlattıklarını ifade etti.

Başbakan Fico’nun sağlık durumu ciddiyetini koruyor Başbakan Fico’nun sağlık durumu ciddiyetini koruyor

Avm Yangınında Bin 348 Dükkan Kül Oldu! 3

İHA