Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo Petro, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Sayın Netanyahu, siz tarihte soykırım suçlusu olarak anılacaksınız. On binlerce sivil çocuğun, kadının ve yaşlı insanın üzerine bomba atmak sizi katiyen kahraman yapmaz” dedi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo Petro arasında sosyal medya üzerinden başlayan tartışma devam ediyor. Petro’nun Gazze'de Filistinlilerin katledilmesi sebebiyle Netanyahu’nun tutuklanmasına yönelik çağrı yapmasının sonrasında Netanyahu da sosyal medya hesabı üzerinden bu duruma yanıt verdi. Netanyahu’nun “İsrail, Hamas’ın antisemitik tarafından nasihat almayacak. Yazıklar olsun Devlet Başkanı Peteo” sözlerine Kolombiya Devlet Başkanından cevap geldi. Yazılı açıklamasını resmi sosyal medya hesabından aktaran Gustavo Petro, “Sayın Netanyahu, siz tarihte soykırım suçlusu olarak anılacaksınız. On binlerce sivil çocuğun, kadının ve yaşlı insanın üzerine bomba atmak sizi katiyen kahraman yapmaz. Avrupa’da milyonlarca Yahudi’yi öldürenlerin yanında oluyorsunuz. Dini olsun ya da olmasın soykırım, her zaman soykırımdır. En azından katliamı durdurmaya gayret gösterin” sözlerini kullandı.

Boeing'e ait Starliner mekiğinin fırlatılması 21 Mayıs'a ertelendi Boeing'e ait Starliner mekiğinin fırlatılması 21 Mayıs'a ertelendi

İHA