Arka Sokaklar 18. sezonuyla Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Efsanevi oyuncu kadrosu ve heyecanlı bölümleriyle Cuma akşamı milyonlarca kişiye konuk olan dizinin en önemli isimlerinden biri de şüphesiz Rıza Baba. Ancak dizinin yeni sezonuna ait fragman görüntüleri "Arka Sokaklar, Rıza Baba öldü mü?", Rıza Baba Arka Sokaklar'dan ayrılıyor mu? Rıza Baba diziden ayrılıyor mu?gibi soruları gündeme getirdi.

Zafer Ergin'in canlandırdığı Rıza Baba karakteri 17 sezondur dizinin başrol oyuncularından biri olmuştur. Birkaç kez ölümden dönen ve çeşitli tehlikelerle karşı karşıya kalan Rıza Baba, sonunda ailesi gibi olan ekibinin başına dönmeyi başardı. Yapımcı İlker İnanoğlu'nun rahatsızlığı nedeniyle çekimlerine ara verilen ve ilk fragmanı yayınlanan Arka Sokaklar dizisinden müjdeli haber geldi. Ancak fragmandaki cenaze töreni dizinin hayranlarını üzdü. Peki Arka Sokaklar Rıza Baba öldü mü? Zafer Ergin Arka Sokaklar'dan ayrılıyor mu? Detaylar burada…

ARKA SOKAKALAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Arka Sokaklar dizisinin yeni sezon fragmanı yayınlandı izleyenleri heyecanlandırdı. Türkiye'nin en uzun soluklu dizisi Arka Sokaklar, uzun yıllardır Cuma geceleri Kanal D ekranlarında yayınlanıyor. Geniş bir izleyici kitlesine sahip olan ve her hafta en çok izlenen yapımlar arasında yer alan dizi, 18. sezonuyla ekranlarda olacak. Henüz yayın tarihi belli olmayan Arka Sokaklar'ın cuma günü Kanal D ekranlarında sansasyon yaratması bekleniyor.

ARKA SOKAKAKLAR YENİ SOZEN OYUNCULARI KİMLER?

Aradan geçen 17 yılda Arka Sokaklar kadrosuna yeni isimler dahil oldu, bazı isimler kadrodan ayrılırken bazı isimler de diziye birden fazla girip çıktı. 18. sezon çekimlerine başlanan ve kısa süre içerisinde seyirci karşısına çıkmaya hazırlanan diziye dört yeni oyuncu katılıyor. Dizinin 18. sezonunda Mustafa Üstündağ, Hasan Denizyaran, Cansu Fırıncı ve Sinem Reyhan Kıroğlu izleyici karşısına çıkıyor. Mustafa Üstündağ Sado, Hasan Denizyaran, Komiser Kadir, Cansu Fırın, Komiser Ünal ve Sinem Reyhan Kıroğlu, Komiser Yardımcısı Birce ekrana çıkıyor. Orhan Oğuz'un yönettiği, senaryosunu Ozan Yurdakul ve Sinan Yurdakul'un paylaştığı Arka Sokaklar; Perihan Ünlücan, Oğuz Veçe, Tunç Oğuz, Ali Haydar Çataltepe, Gizem Terzi, Özlem Çınar, Hülya Kalebayır, Elvan Dişli, Gaye Gürsel, Nazlı Tosunoğlu, Ecem Öz, Metin Çoban, Kerim Han Duman, Can Başak, Ada Baykal, Onurcan Sesli, Mustafa Efe Günay gibi başarılı isimler var.

ARKA SOKAKLAR, RIZA BABA ÖLDÜ MU?

18. sezon fragmanıyla izleyicisini sevindiren Arka Sokaklar'da da bir şok yaşanıyor. Çünkü fragmanda ekip Rıza Baba'nın cenazesine katılıyor. Cenaze sırasında Rıza Baba'nın sesinden ölümle ilgili sözler duyulur. Dizinin hayranlarını şok eden bu görüntülerin ardından "Arka Sokaklar Rıza Baba öldü mü?" ve "Zafer Ergin (Rıza Baba) Arka Sokaklar'dan ayrılıyor mu?" başlıklı aramalar hızlanıyor ancak konu hakkında herhangi bir bilgi yok. Merak edilen tüm soruların yanıtları Arka Sokaklar'ın yeni sezonunun yayınlanmasıyla birlikte ortaya çıkacak.

RİZA BABA'YI YORUMLAYAN ZAFER ERGİN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

Zafer Ergin, 30 Ağustos 1942'de Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü'nden mezun oldu. Ankara Deney Sahnesi'nde büyüdü, çeşitli film ve dizilerde rol aldı.

1970'li ve 1980'li yıllarda TRT televizyonunda yayınlanan birçok yabancı dizi ve filmde ünlü oyuncuların Türkçe seslendirmelerini yaptı.

Mansur Yavaş: “30 milyon insanın sağlığıyla oynanıyor” Mansur Yavaş: “30 milyon insanın sağlığıyla oynanıyor”

2003-2005 yılları arasında yayınlanan Kurtlar Vadisi dizisindeki "Mehmet Karahanlı" rolüyle zirveye ulaştı. 2006 yılında Kanal D'de yayınlanan ve halen yayınlanmakta olan Arka Sokaklar dizisinde "Mehmet Karahanlı" karakterini canlandırmaktadır. Rıza Soylu", önce komiser, 3'üncü sezondan 9'uncu sezona kadar emniyet müdürü ve emniyet müdürü. 9. sezondan itibaren.

Ergin, 10 Mayıs 2014'te kim milyonlar kazanmak ister? Yarışmacı adlı yarışma programının sunucusu Kenan Işık, rahatsızlığı nedeniyle yarışmayı bir bölüm boyunca konuk sunucu olarak sundu.

14 yıldır başrol oynadığı Arka Sokaklar dizisi hakkında 9 Ekim 2020 tarihinde yapılan açıklamada, "Umarım