Apple, iPad'e özel düzenlediği "Let Loose" etkinliğinde yeni iPad Pro modellerini tanıttı. Özellikle dikkat çeken özellikleriyle, M4 çip teknolojisiyle donatılan bu yeni modeller, önceki M2 çipten yüzde 50 daha hızlı bir CPU ve 4 kat daha hızlı bir GPU ile geliyor.

Yeni iPad Pro modelleri, büyük form faktörlü OLED ekranlarla geliyor. Ultra Retina XDR ekranları, çift katmanlı OLED teknolojisi sayesinde olağanüstü bir tam ekran parlaklığı sunuyor. Bu teknoloji, daha derin siyahlar, daha iyi kontrast, canlı renkler ve daha iyi güç verimliliği sağlıyor. Ayrıca nano-texture cam seçeneği de kullanıcılara sunuluyor.

Her iki model de inceltilmiş çerçeveleri sayesinde daha ince bir yapıya sahip. 11 inç modelin kalınlığı 5.3 mm'ye, 13 inç modelin ise 5.1 mm'ye düşürülmüş. Ayrıca, 11 inç modelin ağırlığı 450 gramdan daha azken, 13 inç model bir önceki modele kıyasla 100 gram kadar daha hafif.

Yeni M4 çip, önceki iPad serilerinde bulunan M2 çipten daha hızlı bir CPU ve GPU'ya sahip. Ayrıca, M4'ün NPU'su yapay zeka görevleri için ideal bir performans sunuyor.

DXOMARK'a Göre Dünyanın En İyi Kameralı Akıllı Telefonu Belli Oldu! DXOMARK'a Göre Dünyanın En İyi Kameralı Akıllı Telefonu Belli Oldu!

Yeni iPad Pro serisi 12 MP ön ve arka kameralara sahip. Lidar tarayıcı ve adaptif True Tone Flash özellikleriyle donatılan kamera, yapay zeka destekli belge tarama gibi görevler için ideal. Ön tarafta bulunan TrueDepth kamera sistemi, yeni iPad Pro'nun uzun kenarında konumlanıyor.

Ayrıca, iPad Pro ile birlikte yeni nesil Magic Keyboard ve Apple Pencil Pro da tanıtıldı. Yeni Magic Keyboard, alüminyum avuç içi desteği ve daha geniş bir trackpad ile daha hassas bir deneyim sunuyor. Yeni Apple Pencil Pro ise sıkıştırma hareketi algılayarak yeni kısayollar ve özellikler sunuyor.

Türkiye'deki kullanıcılar için iPad Pro 11 inç başlangıç fiyatı 45,999 TL, iPad Pro 13 inç başlangıç fiyatı ise 59,999 TL olarak belirlendi.