Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Ankara’nın Altındağ ilçesinde de Anneler Günü etkinlikleri başladı. Altındağ Belediyesi Şair Baki Kültür Merkezi’nde düzenlenen program, birbirinden özel gösterilere sahne oldu.

Anneler Günü’ne özel olarak hazırlanan program, Altındağlı vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Programın açılış konuşmasını Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki yaptı.

Altindag Anneler Gunu 1

CSO ile Pazartesi Konserleri - 'Eren Kuştan - Elif Kuştan' CSO ile Pazartesi Konserleri - 'Eren Kuştan - Elif Kuştan'

BAŞKAN TİRYAKİ ŞİİR OKUDU

Başkan Tiryaki, “Anneler baş tacımız… Anne sevgisi her sevgiden üstündür. Annelerimizin kıymetini yalnızca Anneler Günü’nde değil, her gün bilmeliyiz. Cennet annelerin ayakları altındadır... Şehit ve gazi anneleri ve eşleri başta olmak üzere, tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi. 

Başkan Tiryaki, konuşmalarının ardından anne konulu şiirlerden dörtlükler okuyarak, katılımcıları duygulandırdı. Şair Sezai Karakoç’tan dörtlükler okuyan Başkan Tiryaki, Şair Mehmet Atilla Maraş’ın “Aney” isimli duygu yüklü şiirini de seslendirdi. Başkan Tiryaki, daha sonra İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’un “Çanakkale Şehitlerine” isimli şiirini okudu.

Altindag Anneler Gunu 2

‘ANNE’ KONULU ESERLER SERGİLENDİ

Programda ayrıca, Altındağ Belediyesi Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi üyesi kadınların “Anne” konulu eserleri sergilendi. Sergiye katılan eserler büyük beğeni topladı. Piri Reis Gençlik Merkezi üyesi minik Akif Bellek, usta şair Necip Fazıl’ın “Anneciğim” isimli şiirini seslendirdi. Daha sonra, sahneye çıkan Aydınlıkevler Gençlik Merkezi üyeleri, Zübeyde Şaşmaz ve Yiğit Kaya, İbrahim Sadri’nin “Hoşçakal Anne” şiirini okudu. Katılımcılar, duygu dolu anlar yaşadı. Program, Altındağ Belediyesi Güneşevler Kreşi öğrencilerinin, “Yedi Bölge Halk Oyunu” gösterisi ile renklendi.

Altindag Anneler Gunu 3

Başkan Tiryaki daha sonra, programa katılan şehit annelerine, şehit evlatlarının aziz hatırasını yaşatması için dikilen fidanların sertifikalarını takdim etti. Program, Altındağ Belediyesi Koro Şefi Cengiz Taşkent ve koro ekibinin Anneler Günü’ne özel olarak hazırladığı “Yeşilçam Şarkıları” konseri ile sona erdi.