Türkiye genelinde hafta sonu güneşli ve sıcak havanın yerini yağmur ve soğuğa bırakacak olan yeni yağışlı hava dalgasının, cumartesi günü ülke genelinde etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre, cumartesi günü Ankara'yı etkisi altına alacak olan kuvvetli sağanak yağışla birlikte hava sıcaklıklarının ortalama 8-10 derece düşmesi öngörülüyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu konuda vatandaşları bilgilendirmek adına sosyal medya hesapları üzerinden duyuru yaptı.

Ankara'da Kuvvetli Sağanak Yağış Uyarısı ABB Saat Verip Uyardı! (2)

Meteoroloji kaynaklı bilgilere göre Ankara'da 18 Kasım 2023 Cumartesi günü öğle saatlerinden itibaren başlayacak olan kuvvetli sağanak yağış, vatandaşların dikkatli olmalarını ve gerekli önlemleri almalarını önemli kılıyor.

Alman Besteci Dr. Ernst Praetorius’un ‘1941-Ankara’ Senfonisi, CSO Ada Ankara'da Sanatseverlere Sunulacak Alman Besteci Dr. Ernst Praetorius’un ‘1941-Ankara’ Senfonisi, CSO Ada Ankara'da Sanatseverlere Sunulacak

Ankara'da Kuvvetli Sağanak Yağış Uyarısı ABB Saat Verip Uyardı! (3)

VATANDAŞLARDAN TEDBİRLİ OLUNMASI İSTENDİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Meteoroloji’den alınana bilgiye göre ise Ankara’da 18 Kasım 2023 Cumartesi günü öğle saatlerinden itibaren yağışların kuvvetli olmasından kaynaklı; sel, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklar beklenmektedir. Büyükşehir Belediyemiz tüm birimleriyle teyakkuz halinde olup, vatandaşlarımızın da yağışın olası olumsuzluklarına karşı tedbirli olmasını rica ederiz.” cümlelerine yer verdi.

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ