Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde (AYBÜ) üç günlük bahar şenliği büyük bir coşkuyla başladı. Her yıl Mayıs ayında düzenlenen ve geleneksel hale gelen 'Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenlikleri’ bu yıl da devam ediyor. Dün Esenboğa Yerleşkesi’nde başlayan şenlik, bugün ve yarın çeşitli etkinliklerle sürecek. 

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Şenliklerinde Filistin Unutulmadı  (2)

FİLİSTİN İÇİN FARKINDALIK STANDI 

Üniversite bünyesinde faaliyet gösteren kulüpler ve öğrenciler tarafından düzenlenen konser, sergi, müzikal etkinlikleri de şenlikte yer alıyor. Ayrıca bu yılki şenliklerde, Filistin için özel bir bölüm oluşturuldu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyoloji Kulübü, Filistin temalı bir kitap sergisi açarak İsrail’in bombardımanı altında olan Gazze halkı için farkındalık yaratmayı amaçladı. Sergide, Filistin’in geçmişini anlatan ve bilgilendirici kitaplara yer verildi. Kitap standının yanı sıra, Filistin için bir kermes de düzenlendi. Üniversite öğrencileri, bu kermes aracılığıyla Filistinli Müslümanları unutmadıklarını ve dayanışma mesajı verdiklerini gösterdi.  

ABB ekipleri yaşlı ve engelli vatandaşlar için bayram temizliğinde ABB ekipleri yaşlı ve engelli vatandaşlar için bayram temizliğinde

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Şenliklerinde Filistin Unutulmadı  (1)

AYBÜ Sosyoloji Kulübü öğrencileri tarafından açılan Filistin Kitap ve Kermes standı, şenlik sonuna kadar ziyaretçilere açık olacak. 

BAHAR ŞENLİKLERİ DEVAM EDİYOR 

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde dün başlayan bahar şenlikleri, bilim, kültür, sanat ve spor etkinlikleri ile bugün ve yarın olmak üzere 2 gün boyunca daha aralıksız devam edecek.  

Haber: Büşra Çinkaya

Editör: Sema Türkel