Ankara Üniversitesi bünyesinde hizmet veren Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ANKÜSEM) tarafından bu yıl, lise öğrencilerinin üniversite ve meslek seçimlerinde daha bilinçli karar almalarında yardımcı olmak kaydıyla yaz kursları düzenlenecek.  

Ankara Üniversitesi, Yaz Kurslarıyla Lise Öğrencilerine Yol Gösteriyor  (1)

LİSE ÖĞRENCİLERİNE YOL GÖSTERECEK

Cumhuriyet tarihinin ilk üniversitesi olan Ankara Üniversitesi, köklü bir üniversite olması sebebiyle meslek ve üniversite tercihi sırasında lise öğrencilerine yol gösterici olmayı hedefliyor.  

Lise öğrencileri ANKÜSEM tarafından verilecek yaz kursunda, uzman öğretim üyeleri ve deneyimli mentörler eşliğinde eğitim alacak. Yaz kursları kapsamında teorik bilginin yanı sıra öğrencilere, atölye çalışmaları, projeler, deneyler ile pratik eğitimde verilecek.  

Ankara Üniversitesi kapsamında verilecek yaz kursları ile öğrenciler ilgi duydukları alanları ve meslekleri yakından deneyimleme fırsatı bulurken, kendilerini becerilerini de tanıma fırsatı bulacak.  

Endemik Vadi öğrencilerin ilgi odağı oldu Endemik Vadi öğrencilerin ilgi odağı oldu

Ankara Üniversitesi, Yaz Kurslarıyla Lise Öğrencilerine Yol Gösteriyor  (2)

KONTENJAN SINIRLI

Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde, 14 alanda yaz kursu açılacak ve sınırlı kontenjanlar ile eğitim verilecek.

Bu alanlar; Hukuk, Psikoloji, Siyasal Bilgiler, İletişim, Astronomi ve Uzay Bilimleri, Biyoloji, Kimya, Mühendislik, Biyoteknoloji, Tıp, Veteriner Hekimliği, Eczacılık ve Diş Hekimliği olarak belirlendi. 

Ankara Üniversitesi tarafından düzenlenecek yaz kurslarına katılmak isteyen öğrenciler 13-24 Mayıs 2024 tarihleri arasında ön kayıt oluşturabilecekler. Ayrıca, ankusem.ankara.edu.tr web sitesinden detaylı bilgiye ulaşabilirler. 

HABER: Gizem Tuğçe BAYHAN