Karamollaoğlu’nun acı günü: Annesini kaybetti Karamollaoğlu’nun acı günü: Annesini kaybetti

Diyarbakır ve Mardin arasındaki bölgede çıkan yangında hayatını kaybedenlerin sayısı 14'e yükseldiği bildirildi.  Yangın saatlerce devam etmiş, hastanelerde tedavisi süren yaralılardan Kerime Erdenli (55) ve Fadıl Demir (57) ise yaşamını yitirdi.

ÖLÜ SAYISI 14'E YÜKSELDİ 

Diyarbakır'ın Çınar ilçesi kırsal Köksalan Mahallesi'nde 20 Haziran gecesi çıkan ve rüzgarın da etkisiyle Mardin'in Mazıdağı ilçesi kırsal Yücebağ ve Yetkinler mahallelerine doğru yayılan yangında, toplam 12 kişi hayatını kaybetti. Yangın sırasında etkilenen 78 kişinin ise hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Hastanelerde tedavisi süren 5 kişiden 3'ü entübe edilirken, hayatını kaybedenlerin cenazeleri otopsi işlemlerinin ardından defnedildi. Yangında ayrıca 556 küçükbaş hayvan telef oldu, 250 yaralı hayvan ise sahiplerinin izniyle Et ve Süt Kurumu'na kesime gönderildi. 120 hayvanın ise tedavisi yapıldığı bildirildi. 

KURTARILAMADILAR 

Yaralılardan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Kerime Erdenli ile Dicle Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören Fadıl Demir, doktorların tüm çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsi işlemlerinin ardından Erdenli'nin cenazesi Çınar ilçesi Yazçiçeği Mahallesi'nde, Demir'in cenazesi ise Mardin'in Mazıdağı ilçesi Yücebağ Mahallesi'nde defnedildi.

Kaynak: MYNET