Güvenlik uzmanları, telefonlara sinir bozucu reklam yazılımı bulaştıran 12 popüler uygulama bulmuşlar, bu da mobil ekranları sinir bozucu sponsor mesajlarla dolduran reklamlarla bombardımana tutmaktadır. Bu daha çok sinir bozucu gibi görünse de, bu tür dolandırıcılık, insanların asla görmeyi kabul etmedikleri içeriklerle telefonları tıkamak suretiyle siber suçlular için büyük miktarda para kazanma olanağı sağlayabilir. Bu son saldırı hakkında endişe verici olan, bazı uygulamaların indirme sayısı ve arkalarındaki suçluların izlerini nasıl sakladıklarıdır.

Facebook'ta Gönderi Sabitleme Nasıl Yapılır? Facebook'ta Gönderi Nasıl Sabitlenir? Facebook'ta Gönderi Sabitleme Nasıl Yapılır? Facebook'ta Gönderi Nasıl Sabitlenir?

Super Skibydi Killer adlı bir uygulama bir milyonun üzerinde kez indirildi, diğer bir uygulama olan Agent Shooter ise yaklaşık 500.000 cihaza yüklendi. Bu uygulamalardan bazıları, kendilerini cihazlarda saklamak için hileli yöntemler kullanır, bu nedenle kullanıcılar genellikle bunların yüklendiğini unuturlar.

Irrite edici reklam dolandırıcılığının yanı sıra, bu uygulamalardan bazılarının kullanıcıları riskli yatırım dolandırıcılıklarına ve şüpheli kumar sitelerine yönlendirdiği bulunmuştur. Tüm bu uygulamalar Google'ın Play Store'da mevcuttu, ancak şimdi bu ABD teknoloji devi tarafından yasaklanmıştır.

Uygulamalar artık indirilemeseler de, eğer zaten yüklediyseniz, cihazınızı korumak için şimdi bunları kaldırmanın zamanıdır. İşte IT güvenliği çözümleri websitesi Dr Web uzmanları tarafından bulunan tüm uygulamalar ve kaç kez indirildikleri.

İşte O uygulamalar:

Super Skibydi Killer: 1,000,000 downloads

Agent Shooter: 500,000

Rainbow Stretch: 50,000

Rubber Punch 3D: 500,000

Eternal Maze (Yana Pospyelova): 50,000

Jungle Jewels (Vaibhav Wable): 10,000

Stellar Secrets (Pepperstocks): 10,000

Fire Fruits (Sandr Sevill): 10,000

Cowboy's Frontier (Precipice Game Studios): 10,000

Enchanted Elixir (Acomadyi): 10,000

Love Emoji Messenger (Korsinka Vimoipan): 50,000

Beauty Wallpaper HD (fm0989184): 1,000