Anadolu Kırsal Kalkınma ve İklim Değişikliği Derneği 1. Olağan Genel Kurulu Toplantısı, 22 Mayıs’ta OSTİM Prestij’de gerçekleştirildi.

Saat 11.00’da başlayan toplantıda genel başkan, genel başkan vekili, başkan yardımcıları, genel sekreter, yönetim kurulu üyeleri seçimi yapıldı.

GENEL BAŞKANLIĞA RASİM UZUN SEÇİLDİ

Toplantıda Anadolu Kırsal Kalkınma ve İklim Değişikliği Derneği’nin genel başkanı Rasim Uzun oldu. Rasim Uzun’un yardımcılıklarına Muammer Köksal, Ahmet Gencer, Esat Arıkan, Müjgan Erdem seçildi.

Derneğin genel sekreterlik görevini Özden Ünal, Muhasip üyeliği görevini ise Ali Göker üstlendi.

Yönetim Kurulu Üyeleri ise şu isimlerden oluştu: Alperen Ramazan Buray, Adem Erdağı, Bayram Kocaman, Bestami Gündüz, Faysal Alp, Işın Aycan Kaan, Fahri Yalçın.

Seçimler sonucunda Ayşe Uzun Kayış, Serdar Saygı ve Nureddin İlter’in ise Denetim Kurulu üyesi olarak görev yapması kararlaştırıldı.

Kirsal 1

DEPARTMANLAR KURULDU

Yönetim ve yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesinin ardından üretim, ihracat, turizm, proje yapım departmanları kuruldu.

Dernek’ten yapılan açıklamada dernek yapılanmasında Atatürk'ün 1. İktisat Kongresi'nde işaret ettiği İlkeler doğrultusunda TORKU, MİGROS yapılanmasının örnek alındığı ve AFRİKA GANA'da bu sene açılacak Anatolia Turkish Market Plaza üzerinden ihracat yapılacağı belirtildi.

Dernek tanıtım ve organizasyon danışmanlıkları olarak, Ulusal Kanal WORLD TÜRK TV’ye; yerel Basın olarak ise Polatlı Postası, Sakarya Gazetesi ve Ankara Şehir Gazetesi’ne katkılarından dolayı teşekkür edildi.

ASKİ duyurdu: 24 Haziran'da Beypazarı'nda su kesintisi yaşanacak ASKİ duyurdu: 24 Haziran'da Beypazarı'nda su kesintisi yaşanacak

Proje danışmanları olarak profesyonel çalışmaların Akademia Bilig sahibi Murat Çevik, Kooperatifler Uzmanı-Hasat Türk Yayın Organı adına Erdem Ak ve Gıda Güvenliği-Ürün Geliştirme Uzmanı Cem Köylüoğlu ile birlikte yürütüleceği anlatıldı.

Toplantıda yönetim kurulu ve dernek üyeleriyle proje yapım ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Dernek çalışmalarıyla birlikte üretim, iç ve dış pazarlarda satış, tanıtım çalışmalarının hızlandırılması amaçlanıyor.

HABER: ÖYKÜ KARABACAK

Editör: Öykü Karabacak