Bugün Zirek Kardeşler ve Alabaylar suç örgütü üyelerine darbe üstüne darbe vuruldu. İki suç örgütünün üyeleri İzmir'de düzenlenen operasyonla yakalandı ve çok sayıda kişi gözaltına alındı. 

Bu nefes kesen operasyon sonrasında Alabaylar suç örgütü için araştırmalar başladı. Alabaylar'ın kim olduğu ve ne iş yaptığı merak konusu oldu. 

Peki Alabaylar çetesi lideri kimdir? Alabaylar suç örgütü kim? İşte detaylar...

ABD’de kediye doktora diploması verildi ABD’de kediye doktora diploması verildi

ALABAYLAR SUÇ ÖRGÜTÜ KİM?

İzmir’in en lüks gece kulüplerinden biri bugün operasyonla sarsıldı.

Zirek Kardeşler ve Alabaylar Suç Örgütünün, yıllar boyunca elde ettiği gelirle İzmir'in en popüler mekanını satın alarak üst katına örgütsel görüşmeler yaptıkları bir ofis inşa ettiği ortaya çıktı.

Izmir Operasyon-1

Uyuşturucu satışı, silah ticareti, rüşvet gibi suçlara karışan örgüt üyelerinin bu tür suçlarla elde ettiği gelirleri gece kulübünde akladığı tespit edildi.

Ekipler, bu çete üyelerine yardım eden ve bilgi paylaşan polisleri de tespit etti. 3'ü aktif görevde olmak üzere 4 polis de 20 çete üyesiyle birlikte gözaltına alındı. 

ALABAYLAR ÇETESİ LİDERİ KİMDİR?

İzmir Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü operasonda denize sıfır konumda bulunan gece kulübüne özel harekât timleri denizden, havadan ve karadan girdi. Operasyon esnasında, çete liderlerinin terasta toplantı yaptığı an, polis helikopteri tarafından kaydedildi.

Havadan, karadan ve denizden yapılan polis kuşatmasıyla çete liderlerinden biri olan A.Z., kaçmaya çalışırken deniz tarafında yakalandı ve gözaltına alındı.