Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi, Sinan Ateş davasınını ilk duruşma gününün, 1 Temmuz Pazartesi günü saat 09.00’da yapılacağı açıklamıştı. 

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan Sinan Ateş Davası Açıklaması-1

Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e tepki: "Saygısızlık, yalan ve iftira" Dışişleri Bakanlığı'ndan İsrail'e tepki: "Saygısızlık, yalan ve iftira"

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AK Parti Grup Toplantısı öncesinde Sinan Ateş cinayeti davasına ilişkin bir açıklama yaptı. Bakan Tunç, Sinan Ateş cinayeti davasının yargının konusu olduğunu belirterek, yargının soruşturmayı tamamladığını ve kavuşturma aşamasına geçtiğini belirtti. Bakan Tunç, bu süreçte tarafsız ve bağımsız yargının kararının beklenmesi gerektiğini ifade etti.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, konuya dair yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"MANİPÜLASYONLAR YAPMAMAK LAZIM"

"Bunlar yargının konusu olan hususlar. Yargımız soruşturmayı tamamlayarak kovuşturma aşamasına geçildi. Kovuşturma aşamasında da bunu değerlendirecek olan hakim ve savcılarımızdır. Hep beraber o süreci bekleyeceğiz. Kamuoyuna açık bir şekilde iddianame de ortada. Bunu hiçbir tarafa çekmemek lazım. Siyasi sonuç çıkarmak için manipülasyonlar yapmamak lazım. Tarafsız ve bağımsız yargının kararını bekleyelim" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA