Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: “Milletimizin yaşam standartlarını daha yükseklere taşımaya kararlıyız” Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: “Milletimizin yaşam standartlarını daha yükseklere taşımaya kararlıyız”

Bitcoin ulaştığı 70.000 dolar seviyelerinden 60.300 dolara kadar düştü. Küresel yatırımcılar, ABD'deki siyasi belirsizlikler ve Mt. Gox Borsası'nın alacaklılarına Bitcoin dağıtımı sürecinin etkileriyle karşı karşıya.

Bloomberg HT'nin haberine göre, ABD'de 81 yaşındaki Başkan Joe Biden'ın yeniden seçilme şansının azalması senaryoları, küresel piyasalarda dikkatle takip ediliyor. Senaryolar arasında, kripto endüstrisini destekleyen eski Cumhuriyetçi Başkan Donald Trump'a karşı güçlü bir Demokrat rakibin ortaya çıkması olasılığı da bulunuyor.

Bitcoin 1-1

Öte yandan, Japonya merkezli Mt. Gox borsası yöneticileri, alacaklılarına geri vermek üzere 137 binden fazla Bitcoin'i aşamalı olarak dağıtmaya başladı. Bu durum, piyasada likidite artışı beklentileri yaratsa da, bu büyük miktardaki Bitcoin'in satılma riski yatırımcıları tedirgin ediyor. Özellikle ABD ve Alman hükümetlerinin bu Bitcoin'leri satışa çıkarabileceği ihtimali endişe yaratıyor.

Kripto para piyasaları, ABD siyasi gelişmeleri ve Mt. Gox'un Bitcoin dağıtımı gibi faktörlerden etkilenmeye devam ederken, yatırımcılar gelecekteki fiyat hareketlerini yakından izliyor.

Kaynak: Haber Merkezi