Tek kişilik uçan araç 'Hexa'dan gösteri uçuşu Tek kişilik uçan araç 'Hexa'dan gösteri uçuşu

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin İsrail'in Gazze'deki Filistinlileri öldürmesini bir soykırım olarak görmediğini ifade ederek, "Gazze'de yaşananların bir soykırım olduğunu düşünmüyoruz” dedi.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, yaptığı basın toplantısında İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki saldırılarının sürdüğüne dair açıklamalarda bulundu. Sullivan, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin İsrail'in Gazze'deki Filistinlileri öldürmesini bir soykırım olarak görmediğini ifade ederek, "Gazze'de yaşananların bir soykırım olduğuna düşünmüyoruz. Bu önermeyi kesin bir dille kabul etmiyoruz” dedi.

Savaşın ortasında kalan Filistinlilerin "cehennemde" olduğunu ifade eden Sullivan, İsrail'in Refah'a büyük bir askeri operasyon yapmasının hata olacağını ifade etti. Sullivan, ABD’nin ateşkes ve rehinelerin serbest bırakılması için çalışmaya devam ettiğini belirterek, böyle bir anlaşmanın ne zaman yapılacağını ya da yapılıp yapılmayacağını bilemediğini söyledi.

İHA