Türk sanat camiasını yasa boğan acı haber Ayten Gökçer'den geldi. Ayten Gökçer'in 84 yaşında yaşında yaşamını yitirmesi sevenlerini yasa boğdu.

Kendisi gibi oyuncu Cüneyt Gökçer'in de eşi olan Ayten Gökçer, 26 Ocak 1940'ta İstanbul'da doğmuş Türk sinema ve tiyatro oyuncusu olarak tanınıyordu. Sinema kariyerine  1965 yılında "Taçsız Kral" adlı film ile başlayan usta isim daha sonraları ise tiyatroya yönelerek başarılı tiyatro oyunlarında sahne aldı.  

Erdal Beşikçioğlu’nun Melek Mosso konserindeki dansı beğeni topladı Erdal Beşikçioğlu’nun Melek Mosso konserindeki dansı beğeni topladı

Ayten Gökçer

DEVLET SANATÇISI ÜNVANLI 

Ayten Gökçer'in en bilinen performanslarından biri, "Yedi Kocalı Hürmüz" müzikalinde "Hürmüz" karakterini canlandırması. 1988'de devlet sanatçısı ünvanını alan ve kariyeri boyunca birçok ödüle layık görülen Ayten Gökçer, televizyon dünyasına ise 1999 yılında "Yılan Hikayesi" adlı dizi ile adım attı. 

Aytengökçer1

Uzun zamandır sağlık problemleri yaşadığı bilinen Ayten Gökçer, 2017 yılında felç geçirmişti. Gökçer'in cenazesinin 15 Mayıs Çarşamba günü öğle namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'na eşi Cüneyt Gökçer'in yanına defnedileceği öğrenildi.