Arpadan buğdaya, sıvı gübreden mazota kadar birçok alanda sağlanan desteklerin yanı sıra, sebze fidesi dağıtımı da yapılmakta.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, kırsal kalkınmayı önceleyen ve yerel üreticinin yüzünü güldüren destek programlarıyla dikkat çekiyor. Bu programların bir parçası olarak, yüzde 75’i hibe, yüzde 25’i çiftçi katkı payı olan sebze fidesi dağıtımları başladı. Polatlı'da gerçekleştirilen sebze fidesi dağıtımı, yerel üreticilere büyük bir destek sağladı.

Abb’den Polatlı'da Sebze Fidesi Dağıtımı 549 Bin 150 Sebze Fidesi Üreticilerle Buluştu! (4)

POLATLI’DA 549 BİN 150 SEBZE FİDESİ DAĞITIMI

1 Haziran’a kadar 25 ilçede üretim yapan çiftçilere toplamda 12 milyon 118 bin 260 adet domates ve biber fidesi dağıtılması planlandı. Polatlı’da ise bugün 274 bin 260 domates ve 274 bin 890 biber olmak üzere toplam 549 bin 150 sebze fidesi dağıtımı gerçekleştirildi.

Abb’den Polatlı'da Sebze Fidesi Dağıtımı 549 Bin 150 Sebze Fidesi Üreticilerle Buluştu! (3)

31 Mayıs 2024 Cumartesi günü gerçekleşen sebze fidesi dağıtımı, Polatlı ASKİ Müdürlüğü’nde yapıldı. Sebze fidesi dağıtımına Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanı Melih Çınar ve yönetimi de katılım sağladı. Gerçekleşen bu etkinlik, yerel üreticilerin üretim kapasitesini artırmayı ve ekonomik kalkınmayı desteklemeyi amaçladı.

Abb’den Polatlı'da Sebze Fidesi Dağıtımı 549 Bin 150 Sebze Fidesi Üreticilerle Buluştu! (1)

Ankara’da zincirleme kaza! 10 kişi yaralandı Ankara’da zincirleme kaza! 10 kişi yaralandı

YEREL ÜRETİCİLERE BÜYÜK DESTEK

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bu tür destekleri, yerel üreticilerin yüzünü güldürüyor ve kırsal kalkınmayı önemli ölçüde destekliyor. Sebze fidesi dağıtımı gibi programlar, çiftçilerin üretim kapasitesini artırarak, ekonomik kalkınmaya katkıda bulunmayı hedefliyor. Polatlı’daki sebze fidesi dağıtımı da bu hedef doğrultusunda önemli bir adım oldu.

Yerel üreticiler, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı bu tür desteklerle daha verimli üretim yaparak, kırsal kalkınmaya ve bölgesel ekonomiye katkı sağlamaya devam ediyor.

BİRLİKTE BÜYÜYOR BİRLİKTE GÜÇLENİYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Başkanlığı konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; "Cumhuriyet Halk Partisi Polatlı İlçe Örgütü olarak, Ankara Büyükşehir Belediyemizin düzenlediği fide dağıtım etkinliğine katıldık. Polatlı’mızın bereketli topraklarına can suyu olacak bu fideler, tarımsal kalkınmamıza büyük katkı sağlayacak. Çiftçilerimize destek olan bu anlamlı projede emeği geçen herkese ve özellikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ederiz. Birlikte büyüyor, birlikte güçleniyoruz!"

HABER: KARDELEN ÇIKMAZ

Editör: Kardelen Çıkmaz