1973 Biltmore Oteli Cinayeti filmi konusu ve oyuncuları kimler? 1973 Biltmore Oteli Cinayeti nerede çekildi? sorularının cevaplarını sizler için araştırdık. İşte 1973 Biltmore Oteli Cinayeti hakkında bilmeniz gerekenler...

1973 Biltmore Oteli Cinayeti filmi konusu

Yönetmen koltuğunda Şevki Es'in oturacağı Biltmore Oteli Cinayeti'nin oyuncuları ise Teoman Kumbaracıbaşı, Oya Unustası, Gaye Gürsel, Burak Sevinç ve Caner Kurtaran olacak.

TRT Dijital ekranlarında ekrana gelecek olan Biltmore Oteli Cinayeti dizisi genişleyeceği Heybe Film olacak.

Dram türünde çekilen Biltmore Oteli Cinayeti dizisinin toplamda 8 bölüm ve 1 sezon halinde ekranlarda yayınlanacağı açıklandı. Biltmore Oteli Cinayeti dizisinin Antalya'daki çekimleri için finansman

Hudutsuz Sevda Yasemin öldü mü ölecek mi? Biran Damla Yılmaz diziden ayrıldı mı? Hudutsuz Sevda Yasemin öldü mü ölecek mi? Biran Damla Yılmaz diziden ayrıldı mı?

Biltmore Oteli Cinayetinin Konusu: 27 Ocak 1973'te Türkiye'nin Los Angeles'taki Biltmore Başkonsolosu Mehmet Baydar ve İranlı iş adamı olarak bilinen Konsolos Bahadır Demir Yanıkyan'a düzenlenen suikast anlatılacak.

Biltmore Oteli Cinayetinin Aktörleri

Teoman Kumbaracıbaşı (Yanıkyan)
Bitmore Oteli cinayetinin aktörlerinden Teoman Kumarcıbaşı, 18 Ekim 1971'de Arjantin'de doğdu. Tiyatroyu lise yıllarında keşfeden oyuncu, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Üniversiteden sonra oyunculuk dersleri alan Teoman Kumarcıbaşı, ilk oyunculuk deneyimini 2004 yılında vizyona giren Yazı Tura filmiyle yaşamıştır. Başarılı oyuncu daha önce Destan, Kuruluş Osman, Bir Deli Rüzgar ve Vatanım gibi yapımlarda rol almıştır. Sensin.

Caner Kurtaran (Mehmet Baydar)
Bitmore Otel Cinayeti dizisinde Mehmet karakterine hayat verecek olan Caner Kurtaran, 26 Ekim 1978'de İstanbul'da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Daha sonra sözleşmeli olarak İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda çalıştı. Eşkıya Dünyası Kural Yok dizisinde canlandırdığı İshak karakteriyle tanımlanan Caner Kurtaran, daha önce Tek Yürek, Kalbimdeki Deniz ve Müslüm gibi yapımlarda rol almıştır.

Burak Sevinç (Bahadır Demir)
Burak Sevinç, 27 Ekim 1985'te Zonguldak'ta doğdu. Oyunculuğun yanı sıra müzisyendir. Çocukluğunda müzisyen olabilmek için orkestra dersleri aldı. 188 cm'lik oyuncu bir süre Enbe Orkestrası'nda müzisyen olarak çalıştı. Bitmore Odası dizisinde Bahadır Demir karakterine hayat verecek olan Burak Sevinç, daha önce Kurtlar Vadisi Pusu, Kırmızı Oda, Kalbim Yaralı ve Söz gibi yapımlarda rol almıştır.

Gaye GürselHelen
Bitmore Otel Cinayeti dizisinde Helen karakteriyle izleyiciyle buluşacak olan Gaye Gürsel, 1 Ocak 1980'de İzmir'de doğdu. 2002 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. Üniversitedeki performansından sonra oyunculuk yapmak için Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi aldı. 171 cm'lik oyuncu 2020 yılında Jeff Treves ile evlendi. Son olarak 50m2 yapımına katılan oyuncu daha önce Arka Sokaklar, Tek Yürek, Kurtlar Vadisi Pusu gibi yapımlarda rol almıştı.

Dantel iğnesi (Sina Baydur)
Oya Unustası 31 Mart 1988'de İstanbul'da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi'nden mezun oldu. Üniversiteden sonra Ayla Algan'dan tiyatro ve sahne sanatları eğitimi aldı. Aynı zamanda modellik de yapan güzel oyuncunun boyu 173 cm'dir. 2021 yılında Ahmet Tansu Taşanlar ile dünya evine giren Oya Unustası Hercai, Masum Değiliz, Diriliş Ertuğrul, Kalbim Ege'de Kaldı gibi yapımlarda yer aldı.

Kaan Turgut 
Balkan Ninni dizisinde Pavel Kaan'ın canlandırdığı karakterle tanımlanan Kaan Turgut, 19 Ağustos 1985'te İzmir'de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. 182 cm boyunda ve 78 kg ağırlığındaki oyuncu, Icon-Talent'ın yönetici ofisinde çalışıyor. Kaan Turgut daha önce Payitaht Abdülhamid, Mahrumlar, Kiralık Aşk gibi yapımlarda rol almıştır.