Her yıl 15-21 Mayıs tarihlerini kapsayan “Gençlik Haftası” ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenleyeceği etkinliklerle tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, bu yıl da Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı, ülke genelinde belediyeler, üniversiteler, sivil toplum, kamu kurum ve kuruluşları ile iş birliği içerisinde, kültürel, sanatla ilgili ve sportif birçok etkinlikle, “HEPYAŞIMIZ19” temasıyla kutluyor.

Keçiören’de Dünya Süt Günü programı Keçiören’de Dünya Süt Günü programı

19 Mayıs ''HEPYAŞIMIZ19'' temasıyla kutlanıyor-3

19 Mayıs’ta ilk tören Anıtkabir’de
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu başkanlığındaki heyetin 09.30’da Anıtkabir ziyareti ile başlayacak. Akşamda, Başkent Millet Bahçesinde saat 20.00’de Sinan Akçıl konseri düzenlenecek.

19 Mayıs ''HEPYAŞIMIZ19'' temasıyla kutlanıyo1

“Daha güçlü ve daha mutlu bir Türkiye hedeflerine gençlerimizle ulaşacağız”
Gençlik Haftası ile 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'da, millet egemenliği ve tam bağımsızlığımız için yaktığı meşalenin heyecanını ve coşkusunu, Cumhuriyetin 100. yılında aynı ruh ve heyecanla yaşadığını vurguladı.
Türkiye'nin geleceğe olan yürüyüşünde tek güvencesinin Atatürk’ün işaret ettiği gibi gençler olduğunu dile getiren Bakan Kasapoğlu, “Bilimde, sporda, sanatta ve hayatın tüm alanlarında daha güçlü ve daha mutlu bir Türkiye hedeflerine gençlerimizle ulaşacağız” dedi.

İHA