1460 çiftçiye düzenlenen tören Çubukabad Parkı ve Festival Alanı’nda gerçekleştirildi. Törene, AK Parti Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, Belediye Başkanımız Baki Demirbaş, AK Parti İlçe Başkanı Erhan Kuşçu, MHP İlçe Başkanı İhsan Mutlu ve üreticiler katılım sağladı.

Milli Güvenlik Kurulu bildirisi yayınlandı Milli Güvenlik Kurulu bildirisi yayınlandı

1-milyon- sebze-fidesi- üreticilere-dağıtıldı (2)

Çubukabad Parkı ve Festival Alanı’nda fideler dağıtıldı. Fide dağıtımı ise kayıt sırasına göre dört gün sürecek.

1-milyon- sebze-fidesi- üreticilere-dağıtıldı (3)

Çam; Enflasyonun aşağıya çekilmesi üretici olan siz değerli çiftçilerimiz sayesinde olacaktır

Fide dağıtım töreninde konuşan milletvekili Çam, şu ifadelere yer verdi; “Geçtiğimiz yıl burada nohut tohumu ve fideler dağıtmıştık. Geçen yıl Ankara nohut üretiminde birinci oldu. Demek ki fide bizden olunca üretim çok daha iyi oluyor, bereketli oluyor. Pandemi de gördük ki dünyada kendi ihtiyaçlarını üretmeyen ülkeler, kendi yağlarında kavrulamayan ülkeler çok ciddi sıkıntılar yaşadılar. Bugün fiyatların bu kadar yükselmesinin temel sebebi dünyadaki üretimin durmuş olmasıdır. Biz inanıyoruz ki sizler ilmek ilmek işlediğiniz bu tarlalarımızda daha fazla ürettikçe fiyatların düşmesi, enflasyonun aşağıya çekilmesi üretici olan siz değerli çiftçilerimiz sayesinde olacaktır.”

1-milyon- sebze-fidesi- üreticilere-dağıtıldı (4)

Çiftçilerimize destek vermeye devam edeceğiz

Belediye Başkanımız Baki Demirbaş ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “İki yıl önce kendi imkanlarımızla, Lojistik Merkezimizde kurduğumuz seralarımızda ürettiğimiz 100 bin fide ile başlattığımız bu çalışmamıza hamdolsun bugün 1 milyon fideye ulaştırarak devam ediyoruz. Bugün fide için başvuran 1460 çiftçimize 1 milyon fidemizin yüzde 100 hibe olarak dağıtımını yapıyoruz. Geçen sene 1200 olan başvuru sayısı bu sene 1460’a çıktı, seneye bu daha da artacak. Biz de inşallah fide sayısını artırarak çiftçilerimize destek vermeye devam edeceğiz.”