ZİYARETLER BİTTİ, ŞİMDİ ÇALIŞMA ZAMANI!

Bu haber 25 Şubat 2021 saat 8:00 'de eklendi.

Polatlı Kadın Dostu kent olma yolunda ilerleyen 5 Kadın meclis üyesi; Ak Parti meclis üyesi Seda Aşıbol ve Fatma Erten, Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyesi Serpil Öztürk, Cumhuriyet Halk Partisi meclis üyesi Canan Türker ve İYİ Parti Meclis üyesi Ayla Kandemir yaptıkları ziyaretler sonrası Polatlı’nın Kadın Dostu kent olması için çalışmalara başlandığını aktardı. Örnek olması için Yenimahalle ve Çankaya ve Ankara büyükşehir belediyesini ziyaret etiklerini belirten Meclis üyesi kadınlar, “Proje yapan ilçelerde ne kadarını hayata geçirdiklerini konuşarak izleyebileceğimiz yolu belirledik. Bu kapsamda belirlediğimiz 6 ana başlıktan eğitim konusu ile çizelgeyi hazırlamaya başladık. Bu çizelgeyi hazırlarken İlçede eğitim konusu ile ilgili olan tüm paydaşlarımız ile bir araya gelerek( Polatlı İlçe Müftülüğü, Sosyal meslek yüksekokulu, Halk eğitimi Merkezi, Polatlı kent konseyi Gençlik meclisi ve Kadın meclisi, sosyal hizmetler müdürlüğü, Polatlı Belediyesi Kültür ve sosyal işler müdürlüğü) her bir kurum bizlere imkanlarından ve verebilecekleri desteklerden bahsettiklerini aktardılar.”

AŞIBOL: BİZLER 50’YE YAKIN KURUMU ZİYARET ETTİK

Kadın dostu kent olma yolunda ilerlediklerini belirten Ak Parti Meclis üyesi Seda Aşıbol, “Bizler 50’ye yakın kurumu ziyaret ettik. O ziyaretlerde her bir kurumun kendi içinde kadınlara yönelik birçok projeleri olduğunu gözlemledik ve bizim kadın dostu kent projesinde asıl hedefimiz; ilçemizdeki tüm projeleri tek bir çatı altında toplayıp, kadınların ulaşa bilirliğini kolaylaştırmak. Sadece Polatlı’da ikametgah eden kadınlarımız değil, her kesime hitap edecek örneğin Mülteci kadınlarımız, tarım işçiliğinde emeklerini icra eden kadınlarımız kısacası tüm kadınlarımıza hitap etmek adına hazırlanan bir projeyi hizmete sunmak için çabalıyoruz” dedi.

ERTEN: ANNE EĞİTİLİRSE TÜM TOPLUM EĞİTİLİR

Ak Parti Meclis üyesi Fatma Erten, “Anne eğitilirse tüm toplum eğitilir. Kadın dostu kent unvanı alınmasını siyaset üstü bir konu olarak değerlendiriyoruz. Bu kapsamda tüm kadın meclis üyeleri bir çatı altında toplandık. Bir kadının bile hayatına değer katmasına yardımcı olursak topluma büyük fayda sağlamış oluyoruz” dedi.

ÖZTÜRK: EYLEM PLANI İLE İLGİLİ İSTİŞARELER YAPMAK İSTİYORUZ

Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyesi Serpil Öztürk, Biz bu projeye başlamadan önce kamu kurumlarımızı ziyaret ettik ve görüşlerini aldık. Bugün de Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları ile bir araya gelerek yerel eşitlik eylem planı ile ilgili istişareler yapmak istiyoruz. Her birimizin sorumlu olduğu bu projede paydaş olmayı amaçlıyoruz” dedi.

TÜRKER: POLATLI’NIN DA ‘KADIN DOSTU KENT’ OLMASINI AMAÇLIYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Canan Türker, “Paydaş olabilecek kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte ayrıca sivil toplum kuruluşları ve yerel basınımızla beraber bu projeyi hem anlatmak hem de ortaya koyarak Polatlı’nın da ‘Kadın Dostu Kent’ olmasını amaçlıyoruz” dedi. Haber/İBRAHİM KILIÇ

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.