Gazeteci Ziya Osman Açıkel' hakkında araştırmalar yapılıyor.

Vatandaşlar gazeteci Ziya Osman Açıkel'in kariyeri ve kişisel hayatı hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar araştırmalarına devam ediyor.

Peki Ziya Osman Açıkel kimdir eşi kim? Ziya Osman Açıkel kaç yaşında nereli kardeşi kim? İşte detaylar...

Sosyal medya fenomeni Özden Özdoğan kaçıncı çocuğunu doğurdu? Özden Özdoğan kimdir kaç yaşında nereli? Sosyal medya fenomeni Özden Özdoğan kaçıncı çocuğunu doğurdu? Özden Özdoğan kimdir kaç yaşında nereli?

ZİYA OSMAN AÇIKEL KİMDİR EŞİ KİM?

TGRT Haber'de Ekonomi Kulisi programını sunan gazeteci Ziya Osman Açıkel,uzun yıllardır Nihan Açıkel ile mutlu bir evlilk sürdürmektedir. 

ZİYA OSMAN AÇIKEL KAÇ YAŞINDA NERELİ?

Ziya Osman Açıkel'in kişisel bilgileri hakkında herhangi bir detay bulunmamaktadır.

Ünlü gazetecinin kaç yaşında doğduğu ve nereli olduğu gibi bilgiler henüz netlik kazanmamıştır.

ZİYA OSMAN AÇIKEL KARDEŞİ KİM?

Ziya Osman Açıkel'in kardeşi Ekrem Açıkel de deneyimli bir gazetecidir. 

Gazeteci Ekrem Açıkel, 1973 yılında Tokat'ın Başçiftlik ilçesinde doğmuştur. Gazetecilik kariyerine İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olduktan sonra, 1995 yılında İhlas Haber Ajansı'nda adım atmıştır. Bir yıl sonra, 1996'da TGRT Haber'e geçiş yaparak mesleğine devam etmiştir. Buradaki görevinde polis-adliye olaylarını takip etmiş ve başbakan-cumhurbaşkanı programlarını izlemiştir. 2002 yılında TGRT Haber'den Kanal D Haber'e transfer olmuştur.

Açıkel, Kanal D Haber'de 13 yıl boyunca görev yapmıştır. 6 Haziran 2010 tarihinde Atv muhabiri Işıl Özdem ile evlenen Açıkel'in bir kız çocuğu bulunmaktadır. 2015-2018 yılları arasında 3 yıl boyunca kurumsal gelişim eğitimleri vermiş ve 2018'de yeniden gazeteciliğe dönme kararı alarak TGRT Haber'e şef editör olarak gelmiştir. 3 Eylül 2018 tarihinden itibaren TGRT Haber Ana Haber Bülteni'ni sunmaktadır.